Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena Strazdes bērnunamā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bauskā ieskanas «Tonis un pustonis»

Festivālā Bauskā 2000 skolēni rāda muzikālās un mākslinieciskās prasmes

Koši, krāsaini un līksmi Bauskā ieskanējās mākslas un mūzikas festivāls ''Tonis un pustonis''. Divu dienu laikā skolēni uzstāsies 25 koncertos, piedalīsies dažādās radošajās darbnīcās, tērpu parādē, bet mākslas pulciņu audzēkņu darbi apkopoti vērienīgā izstādē. Interešu izglītības pulciņos visā Latvijā piedalās ap 20 000 skolēnu, bet tiesības piedalīties festivālā ieguva tikai 2000 bērnu, kuri kļuva par savas jomas reģionālajiem uzvarētājiem.

Kādreizējā boulinga zāle Bauskā pārtapusi vērienīgā izstāžu zālē, kurā apkopoti vairāk nekā trīssimt labākie vizuālās un  plastiskās mākslas pulciņu audzēkņu darbi no visiem Latvijas novadiem.

“Gribu teikt, ka tieši vizuālajā mākslā šāds liels pasākums ir vienīgais reizi piecos gados. Kā es atļaujos pasmaidīt - nu tādas mazās ''Bildes'',” saka Valsts izglītības satura centra (VISC) mākslas projektu koordinatore Areta Raudzepa.

Toņi un pustoņi ir raksturīgi gan vizuālajai mākslai, gan mūzikai, tāpēc uz skatuves jau rosās vokāli instrumentālie ansambļi. “Manuprāt, ir ļoti labs pasākums, jo visi var parādīt visu. Nav tā, ka ir tikai viens, bet ir ļoti daudz lietas, kurās ikviens var parādīt savu talantu,” saka Jelgavas 4.vidusskolas ansambļa ''Varbūt rīt'' dalībniece Agita.

Talantīgo šoreiz ir ļoti daudz. Festivāls ''Tonis un pustonis'' uz Bausku atvedis  ap 2000 bērnu un jauniešu, kuri savus talantus parādīs visdažādākajās jomās.

“Mēs ar saviem skolas biedriem demonstrēsim savu tērpu kolekciju. Pirmais iespaids ir ļoti pozitīvs, jo ir ļoti labi, ka jaunieši manā vecumā dara kaut ko šādu, nevis vienkārši pavada laiku pie televizora vai spēlē datorspēles,” saka Lauma, festivāla dalībniece no Rīgas.

“Toņi un pustoņi” ieskanas arī  mācību iestādēs. Ceturtdien jau no paša rīta bērnudārza ''Zīlīte'' audzēkņi  sagaida vokālo ansambli ''Spurgaliņas'', kas ceļu uz Bausku mērojis no Līvāniem. Kā stāsta vadītāja Skaidrīte Bulmeistere, celties nācies ap pieciem no rīta, tomēr tas noteikti neesot šķērslis mazajiem skandēt tautas dziesmas: “Mēs dziedam jau vairākus gadus, un bērni pie šī režīma ir pieraduši. Jau vairākas reizes ir gadījies celties agri un braukt, un tad vajag kāpt uz skatuves, saņemties un darīt savu darbu.”

Šāds festivāls kādā no Latvijas pilsētām notiek reizi piecos gados un ir kā tilts starp Dziesmu un deju svētkiem.

Divu dienu laikā Bauskā izskanēs 25 koncerti, bet vizuālās mākslas izstāde būs aplūkojama līdz 10.septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt