Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknē atklāj Eiropas tautu festivālu

Eiropas tautu festivāla dalībnieki Rēzeknē atkal priecājas par viesmīlību un sirsnību

Eiropas tautu festivāla pirmsākumi meklējami pirms 24 gadiem, kad nolemts turpmāk ik gadu kādā no Eiropas valstīm sekmēt savstarpējo sapratni un draudzību. Šogad festivāls atkal atgriezies Latvijā un jau otro reizi notiek Rēzeknes pilsētā. 

Pirmdien vairāki tā dalībnieki piedalījās svinīgā festivāla atklāšanas gājienā un valstu prezentāciju koncertā. Liela daļa viesu Rēzeknē bija arī pirms astoņiem gadiem. Festivāla programma Rēzeknē būs visas nedēļas garumā.  

Eiropas tautu festivāla atklāšana Rēzeknē notika skanīgi un krāšņi – 500 dalībnieki no 15 Eiropas valstīm, tostarp Dānijas, Spānijas, Lielbritānijas un citām, devās kopīgā svētku gājienā. Festivāls notiek jau 24 gadus, un šajā laikā valstu draudzība un vēlme būt vienotiem tikai augusi.

Festivāka dalībniece no Īrijas Karmela saka: “Mēs esam maza īru ģimene, kas ir arī daļa no Eiropas ģimenes. Un šī ģimene kļūst lielāka un lielāka. Tas ir izcili!”

Savukārt dalībnieks no Spānijas Alberto stāsta, ka daži pasākumā piedalās jau vairāk nekā divdesmit gadus, tā ir tradīcija. “Bet te ir arī ļoti daudz jaunu cilvēku. Šis ir veids, kā vienam otru labāk iepazīt,” saka Alberto.

Daudzi ārvalstu viesi Rēzeknes pilsētu iepazina jau 2008. gadā, kad festivāls Latvijā notika pirmo reizi. Tolaik dalībniekus pārsteidza Latgales cilvēku sirsnība un viesmīlība. Un šogad šīs vērtības izvēlētas arī par svētku galveno tēmu. Tagad dalībnieki atzinīgi vērtē arī pārmaiņas pilsētas infrastruktūrā.

Festivāla dalībnieks no Vācijas Derks saka, ka Rēzeknē tagad ir ļoti karsti, “bet arī ļoti brīnišķīgi”. “Es te biju pirms astoņiem gadiem, un pilsēta ir lieliska, ļoti mainījusies. Cilvēki ir ļoti viesmīlīgi,” saka Dereks.

Festivāla galvenā ideja ir mudināt līdzcilvēkus iepazīt citu valstu kultūru un tradīciju daudzveidību, kā arī veicināt savstarpējo sapratni Eiropas tautu vidū. Ārzemnieki apņēmušies uzzināt vairāk arī par Latviju un tās iedzīvotājiem. Šoreiz festivāls ir arī atgādinājums sabiedrībai, ka mūsdienu trauksmainajā laikmetā tautām vienai otru jāatbalsta.

“Tas ir praktisks tests Eiropai. Es domāju, ka jauni cilvēki un arī gados vecāki cilvēki vēlas mieru un draudzību visā Eiropā,” uzsver Derks.

Nedēļas nogalē Eiropas tautu festivāla dalībniekiem pievienosies arī Starptautiskā etno festivāla “Gosti” dziedātāji un dejotāji. Kopumā pilsētā viesosies aptuveni 1000  ārvalstnieku, kas kuplinās arī Rēzeknes pilsētas 731. dzimšanas dienas svinības. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti