Druviena gatava «Radagaram»

Saules pielietajā Druvienā notiek pēdējie uzpošanas darbi, gatavojoties pirmajiem mūsdienu tautas mūzikas svētkiem "Radagars", lai paustu tautas gara mantojumu un laikmetīgās kultūras pieredzi.

Svētki jau šovakar, 19. augustā, pulcēs mazus un lielus svinētājus, hip-hopa, folka, džeza mūziķus, ambientās un populārās mūzikas pārstāvjus, amatniekus, dejotājus, pirtniekus un citus sava aroda meistarus, lai līdz pat svētdienai kopīgi radītu, muzicētu, svinētu, mācītos un spēcinātos latviskajās tradīcijās. 

Uzburot skaistu svētku sajūtu, Druvienas pagasta "Silmačos" uzbūvētas četras  skatuves, puzuriem rotāta vide, ieradušies pirmie amatu meistari un mūziķi, lai jau šovakar svētki sāktos ar sirsnīgām sarunām, īsteni latvisku pirti un tās rituāliem, muzikālo ugunskuru un reibinošām dzīvības dejām kopā ar Inin Nini jeb Inesi Indāni.

Sestdien, 20. augustā, svētku programma būs īpaši spilgta – dalībnieki tiks aicināti uz koncertiem, amatnīcām, muzikālajām un garšas darbnīcām. Visas dienas garumā skanēs mūsdienu tautas mūzikas koncerti, ķēķī būs iespēja izcept pašam savu maizi un uzzināt par svaigēšanas smalkumiem,   amatnīcās - izgatavot ādas pastalas un koka karotes, kā arī pašam savus tautas mūzikas instrumentus – kokles, celmu bungas, no klūdziņām pītus ritma instrumentus, niedru un burkānu stabules un latvāņu perkusiju instrumentus. Muzikālajās darbnīcās būs iespējams rast jaunu muzikālu talantu, profesionāļu vadībā izmēģinot instrumentu spēli - perkusiju rībināšu, kokles vai ģitāras spēli.

Plkst. 20 ar "Lielo radīšanas stāstu" svētki sasniegs savu kulmināciju. Tas būs unikāls vokāli instrumentāls notikums - trīs stundu ilgs muzikāls piedzīvojums par radošās uguns meklējumiem, kas vienlaikus tiks radīts uz četrām skatuvēm, iesaistoties un brīvi improvizējot ikvienam svētku svinētājam. Stāstā piedalīsies ambientās mūzikas pārstāvis Raimonds Tiguls, džeza un azarbaidžāņu tautas mūzikas izpildītāja Leila Alijeva, igauņu akordeonists, komponists un folkmūziķis Kulno Malva, folk hiphopa žanra aizsācējs Misters, bītmeikeris Noitro, popmūziķis Lauris Valters, postfolkgrupas “Daba San” un “Dārdi”, sapņaini romantiskas mūzikas izpildītāji “Young & The Oak People”, kā arī svētku organizatori “Druvienas cilts” un draugi.  Stāstu caurvīs Ineses Indānes jeb Inin Nini veidotā un stāstītā “Radagara” teika, kas balstīta baltu tautas pasakā.

Pēc "Lielā radīšanas stāsta" līdz pirmajai rīta gaismai turpināsies "Garā danču nakts", ko iegriezīs "Rīgas danču klubs" kopā ar folkloras kopām "Vīteri", "Goštauta" (Lietuva) un "Dandari".

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti