Dienas ziņas

ZS 2. Vidzemes brigādes štābs pārceļas uz Valmieru

Dienas ziņas

Sporta arī pandas

Jaunatne festivālā dzied poļu garīgās dziesmas

Daugavpilī un Krāslavā jaunatnes festivālā izskan poļu garīgās dziesmas

Daugavpils un Krāslavas vairākās baznīcās notiek 9. Starptautiskais jaunatnes poļu garīgās dziesmas festivāls, kurā izskan koncerti ar garīgajām dziesmām mūsdienīgās apdarēs. Festivāls aizsākās pirms gandrīz 15 gadiem, un pārsvarā tajā piedalās poļu skolu audzēkņi un tie jaunieši, kuru senči nāk no Polijas. Dalībnieku skaits festivālā katru gadu pieaug.

Vokāli instrumentālais ansamblis “Randeo Anima” no Viļņas īsi pirms mises uzstājas Daugavpils Svētā Pētera ķēdēs katoļu baznīcā. Viņi ir vieni no 9. Starptautiskā jaunatnes poļu garīgās dziesmas festivāla dalībniekiem.

Šāds festivāls Daugavpilī notiek ik pēc diviem gadiem, un tajā uzņemti garīgās dziesmas dziedošie kolektīvi no pašmāju poļu skolām Daugavpilī, Rēzeknē un Rīgā, kā arī Polijas, Lietuvas un Baltkrievijas.

“Poļu ārzemēs ir ļoti daudz, ārpus Polijas dzīvo apmēram 20 miljoni poļu. Mums visiem ļoti patīk vienoties kopīgos pasākumos. Mēs vienmēr uzsveram, ka mums ir divas dzimtenes un mēs mīlam Poliju un Latviju. Un tieši šis garīgās dziesmas festivāls parāda reliģijas nozīmi, to, ka mēs mēģinām audzināt arī mūsu jauniešus šajā tradīcijā un godināt tēvzemi un Dievu,” saka Daugavpils Poļu kultūras centra vadītāja Žanna Stankeviča.

“Tādi festivāli ir ļoti vajadzīgi, jo tie palīdz stiprināt ticību, dalīties mīlestībā pret mūziku un vieno mūs visus. Tās ir jaunas iepazīšanās un pieredze,” saka Viļņas ansambļa “Randeo Anima” dalībniece Inesa Dainovska.

Arī festivāla moto ir “Dievs, gods un tēvzeme”, un tas caurvij visas festivālā izpildītās dziesmas. Daudzām no tām aranžējumu veido paši ansambļi. “Mūsu ansamblī mēs izvēlamies izpildīt tās dziesmas, kas ir zināmas visā pasaulē, arī tās, kuras dzied poļu kori un kuras atbilst mūsu dvēseles stāvoklim un sirdsbalsij,” saka “Randeo Anima” vadītāja Augustīne Greituna.

Viens no festivāla mērķiem ir lauzt stereotipu par to, ka baznīcu apmeklē un visspēcīgāk ticībai nododas tikai vecākā paaudze. Festivāla dalībnieki norāda, ka tieši pēdējo gadu laikā interese par garīgām vērtībām, savu senču saknēm un dalību līdzīgos ansambļos strauji aug tieši jauniešu vidū.

“Jaunieši iesaistās ar lielu prieku, jo, kad redzi, ka cilvēks no sirds dzied un tic Dievam, tas tā kā ievelk. Šī dalība ansamblī un būšana kopā ar dažādiem cilvēkiem, kopīga Dieva slavēšana ir ļoti svarīga,” saka “Randeo Anima” dalībniece Sabina Jankovska.

Noslēguma koncertā Daugavpils Latviešu kultūras centrā apvienojās vairāk nekā simts poļu tautības jauniešu un poļu skolu audzēkņu. Tā kā festivāls šogad norit simtgades zīmē, tas tika veltīts Latvijas, Lietuvas un Polijas sadraudzībai, kā arī visu trīs valstu simtajām jubilejām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt