Brīvdabas muzejā sestais Mūsdienu amatniecības festivāls

Nedēļas nogalē, 6. un 7. augustā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā no plkst. 10 līdz 17 norisināsies sestais Mūsdienu amatniecības festivāls, kurā līdzās pašmāju amatniekiem un pārtikas ražotājiem ar savām tradīcijām un amatu prasmēm mūs priecēs amatnieki no Igaunijas, Lietuvas un Ukrainas.

Dokumenti

II Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētku programma

Lejuplādēt

18.71 KB

Jau četrdesmit sešus gadus Brīvdabas muzejā notiek latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus. Tādējādi muzejs ir uzkrājis ievērojamu pieredzi par tautas lietišķās mākslas attīstību un latviešu tradicionālās amatniecības saknēm, turpināšanos, interpretācijām un pārvērtībām gadu desmitu gaitā.

Festivālā aicināti piedalīties amatnieki, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus. Atšķirībā no jūnija gadatirgus, augusta festivālā piedalīsies amatnieki no Igaunijas, Lietuvas un Ukrainas, kas ceļu uz Mūsdienu amatniecības festivālu ir atraduši, pateicoties divu muzeju – Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja un Ukrainas Nacionālā tautas arhitektūras muzeja, sadarbībai.

Paralēli festivālam Brīvdabas muzeja sētās un laukumos spēlēs teātri no visas Latvijas. II Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki rādīs 28 dažādas brīvdabas izrādes Kurzemes un Vidzemes sētās, Latgales ciemā un uz Rietumu skatuves.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti