Dienas ziņas

Pirmais gads «Trušmīļu skolā»

Dienas ziņas

«Ainaži» samazinās gultu skaitu

Jestras Meteņu svinības Brīvdabas muzejā

Brīvdabas muzejā Meteņos aicina nodoties masku gatavošanai un jestrām rotaļām

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā svētdien, 11. februārī, svinēs Meteņus. Ikviens aicināts darināt sev masku un gatavoties jestrām rotaļām.

Meteni uzskata ne tikai par pavasara vēstnesi un jauna gada sākumu, bet arī par lielāko ķekatu laiku, kur ar trokšņiem, biedējošām maskām dzen projām visu ļauno un ar skaļām dziesmām un dejām rūpējas par jaunā gada auglību.

Tādēļ arī Brīvdabas muzeja Meteņu viesi varēs sev izgatavot dažādas maskas un doties ķekatu gājienā.

„Arī muzejā mēs šodien turpināsim šo tradīciju, un ikviens viesis varēs sev piemeklēt vai radīt kādu biedējošu masku vai mazākajiem – kādu varbūt mīļāku masku - un mēģināt aizbaidīt visas pagājušā gada nelaimes,” stāsta muzeja pārstāve Harita Maniņa.

Muzeja pārstāve Harita Maniņa
00:00 / 00:54
Lejuplādēt
“Maskotos pusvienos dienā pie muzeja galvenajiem vārtiem sagaidīs tautas mūzikas grupa „Teikas muzikanti”, kas ar dažādām dziesmām, līksmām rotaļām un trokšņošanu dosies gājienā līdz Kurzemes sētai. Bet pulksten divos gājiena vadību pārņems folkloras kopa „Rija”. (..) Februāris ir ne tikai laiks, kad maskoties, bet arī sveču mēnesis, tāpēc būs iespēja izmēģināt roku arī vaska sveču liešanā. (..) Tāpat nevajag aizmirst, ka Meteņi ir arī laiks, kad vizināties," klāsta Maniņa.

Viņa uzsver, ka dažādas tradīcijas un ticējumi vēsta, ka, līdzīgi kā Lieldienās ar šūpošanos, tā arī Meteņos vajag kārtīgi izvizināties ar ragavām, jo tad labāk aug lini. Tāpēc arī Brīvdabas muzejā varēs doties izbraucienā ar ragavu karuseli jeb lēzi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti