Augustā skanēs piektais Vislatvijas dziesminieku saiets

No 8. līdz 10.augustam Jaunpiebalgas novada ekosaimniecībā "Lielkrūzes" notiks Vislatvijas dziesminieku saiets.

Dziesminieki un dzejnieki no visiem Latvijas novadiem šoreiz "Lielkrūzēs" satiksies jau piekto reizi. "Šis ir piektais pakāpiens mūsu ceļā," par gaidāmo saietu saka Imants Kulinskis, Vislatvijas dziesminieku saieta režisors.

Patlaban savu dalību festivālā apstiprinājuši dziesminieki Austra Pumpure, Maija Kalniņa, Vilnis Punka, Mikus Straume, Elīna Līce, Zane Daugule , Uldis Kākulis, Arnis Miltiņš, Ēriks Loks un Haralds Sīmanis, šī gada jaunatklājums - muzikālā apvienība "Ornaments" no Liepājas, dzejnieki Māris Salējs, Agita Dragūna, Amanda Aizpuriete, kā arī dzejnieks un dziesminieks Andris Akmentiņš. Tuvojoties saietam dalībnieku saraksts kļūs krietni garāks, uzsver saieta rīkotāji.

"Saiets - tās ir trīs dienas un divas naktis dziesmu un dziedāšanas. Saiets ir vieta, kur izpausties latviešu radošajam potenciālam, un tas ir atvērts gan publikai, gan dziesminiekiem. Festivālā var dzirdēt to, kas iepriekšējā gadā sacerēts, turklāt katru gadu starp jaunajiem dziesminiekiem ir kāds vērtīgs jaunatklājums," norāda dziesminieku koordinatore Inese Sērdiene.

Pulcēšanās Jaunpiebalgas novada "Lielkrūzēs" sāksies piektdienas, 8.augusta, pēcpusdienā. Šajā dienā plkst. 19 notiks lielais vakara koncerts, kurā piedalīsies Latvijā labi pazīstami dziesminieki. Koncertam sekos jau tradicionālā nakts sadziedāšanās pie ugunskuriem. Šogad iecerēts degt trīs ugunskurus: "tautasdziesmu ugunskuru", pie kura skanēs tautasdziesmas brīva interpretācijā, autordziesmu ugunskuru un ugunskuru, pie kura varēs dziedāt "visu, kas uz sirds un kādā mēlē gribas".

Sestdienas, 9.augusta, rīts būs atvēlēts mācībām un radošām darbnīcām. Darbosies radošā darbnīca, kurās varēs konsultēties par ģitārspēles smalkumiem. Būs dziesmu mācīšanās darbnīca, kurā varēs labāk iepazīt un apgūt vairāku dziesminieku dziesmas. Būs darbnīca, kurā varēs konsultēties par teksta izvēli un nozīmību, un būs arī darbnīca, kurā vairāk varēs uzzināt par vokālās mākslas kritērijiem.

Sestdienas pēcpusdienā plkst. 15 skanēt sāks jauno dziesminieku koncerts. Šajā koncertā muzicēs tie jaunie, kas jau sevi pieteikuši un savu vietu uz skatuves "izcīnījuši". Bet plkst. 19 notiks saieta lielais noslēguma koncerts, kuram allaž seko dziesmota nakts līdz rīta gaismai.

Par Vislatvijas dziesminieku saieta noslēguma tradīciju ir kļuvusi pulcēšanas svētdienas pusdienā Lielkrūžu kalnā, kur parasti tiek degta Jāņu uguns. Arī saieta izskaņā šajā enerģētiski spēcīgajā vietā aizdegs ugunskuru, lai dziedātu, vēl mirkli būtu kopā un atvadītos līdz nākamā gada augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti