Ancē atklās 100 cimdu izstādi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

16. novembrī plkst. 14.30 Ances kultūras namā atklās cimdu izstādi, kurā būs apskatāmi 100 cimdu pāru. Pasākumā piedalīsies arī Ances pamatskolas jaunie vokālisti, viņu izpildījumā skanēs patriotiskas dziesmas.

100 cimdu pāri tapa tādēļ, ka sabiedriskais centrs "Ances muiža"  šovasar īstenoja aktivitāti "Cimdu adīšanas skola "100 cimdu pāri Latvijas simtgadei"". Tas tika iesniegts Ventspils novada pašvaldības kultūras projektu konkursā un atbalstīts, piešķirot 375 eiro.

"Ances muižas" pārvaldniece Līga Grīnberga stāsta, ka čaklās adītājas sāka pulcēties jūnijā, reizi nedēļā vienojoties kopīgā darbā. 12 no viņām bija rokdarbu kopas "Paukers" dalībnieces, kurām pievienojās vēl četras adītājas, tātad 100 cimdu pāru uzadījušas 16 ancenieces.

Ancenieces ada cimdus
Ancenieces ada cimdus

"Cimdi latviešiem vienmēr bijusi īpaša lieta, to adīšana latvietēm ir gēnos, tādēļ, domājot par to, kā iesaistīties Latvijas simtgades sagaidīšanā, izvēlējāmies adīt tieši cimdus. Esam izmantojušas dažādus rakstus – gan grāmatās noskatītus, gan no senčiem mantotus, kas atklājās, izārdot kādu vecu cimdu pāri, gan arī pašu rokdarbnieču veidotus musturus. Mūsu cimdos parādās dažādu novadu motīvi, arī Ancē radušies raksti," atklāj Līga Grīnberga.

Vieni no pirmajiem Ancē tapušos cimdus varēs novērtēt Latvijas valsts proklamēšanas dienai veltītā svinīgā pasākuma dalībnieki, kuri pagastā no visa novada pulcēsies 18. novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti