Alūksnē notiks deju ansambļa «Daiļrade» 25 gadu jubilejas koncerts «Cieši, cieši»

Alūksnes kultūras centrā 19.martā plkst. 19 notiks deju ansambļa "Daiļrade" 25 gadu jubilejas koncerts "Cieši, cieši".

Deju ansamblis "Daiļrade" ir viens no spēcīgākajiem deju kolektīviem valstī. Nesen tas veiksmīgi piedalījās Lietuvas TV3 rīkotajā tautas deju šovā "Kadagys" ("Kadiķis"), iekļūstot šova finālā. Kā norāda deju ansambļa pārstāvji, Alūksnes kultūras centrā notiekošais koncerts būs īpašs, jo tas būs pirmais koncerts, kuru "Daiļrade" sniegs pēc šajā šovā sasniegtajiem panākumiem.

Koncertprogramma sagatavota divās daļās - koncerta pirmajā daļā tiks izdejotas gan ansambļa zelta fonda dejas, gan vairākas īpaši "Daiļradei" radītas jaunrades dejas, kuras jau ir guvušas plašu atzinību lokāla mēroga un starptautiska līmeņa koncertos, piemēram, Pasaules koru olimpiādes atklāšanas pasākumā un Latvijas deju jaunrades konkursos.

Vairums deju ir iekļautas kopdejošanas repertuārā un arī Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos. Tās ir dejas, kuras visā krāšņumā parāda latviešu tautas dejas grāciju un attiecību skaistumu, kā arī ir būtiska daļa no tautas kultūrmantojuma un pārstāv arī jauno, dejas nozarei nozīmīgo stilu - folkbaletu.

Koncerta otrajā daļā būs vērojams jauns, īpaši "Daiļrades" jubilejai radīts deju uzvedums, kura veidošanā piedalījušies dejas nozarē atzīti profesionāļi - režisors Jānis Znotiņš, dramaturģe Rasa Bugavičute, muzikālā apvienība "Raxtu raxti", horeogrāfs Agris Daņiļevičs un Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku virsvadītāja un ansambļa mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne.

Deju uzveduma pamatā dominēs deju ansambļa tagadējo un bijušo dejotāju paustās dzīves vērtības, ar kurām viņiem saistās deju kustība un Latvijas zeme. Visiem māksliniekiem darbojoties kopā uz skatuves, tiks meklētas atbildes uz pasaulē tik būtisko jautājumu - kas ir latviešu dejotāju dzinējspēks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti