Ārpus Rīgas

''Bauskas Dzīve'' galvenā redaktore Anita Rozentāle par pašvaldību deputātu došanos Saeimā

Ārpus Rīgas

Avīzes "Talsu Vēstis" žurnāliste Mārīte Jankelēviča par ielu pārbūvi Talsos

Kuldīgā top jaunas pastaigu takas Ventas krastā

Ventas ainavu ļaus baudīt jaunās pastaigu takas Kuldīgā

Kuldīgā šobrīd top pastaigu takas gar Ventas krastu un tiek būvēti skatu laukumi. Jaunais tūrisma un pastaigu objekts būs 2,5 kilometru garumā. Projektu Kuldīgas novada pašvaldība īsteno, piesaistot Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Būvdarbi notiek ''Natura 2000'' teritorijas dabas liegumā. Dabas taku izbūve jāpabeidz līdz šī gada oktobra nogalei.

„Mēs dzīvojam vecvecāku mājā. Dārzs robežojas ar noeju uz upi. Tieši gar mūsu īpašumu tiek izbūvēta jaunā taka,” stāsta Inese Siliņa, kura nu jau trīs gadus dzīvo Kuldīgā.

Par šādas vietas eksistēšanu, kas aizvijas gar Ventas krastu, pārsvarā zināja tikai vietējie, jo pie Ventas rumbas pastaiga pa Kuldīgu parasti arī beigusies. Inese Siliņa atceras, kā diskutēts par vietas nākotni un attīstību pilsētā:

„Jāatzīst, kad sāku dzīvot Putnu dārzā, pastaigājoties gar Ventu, biju pārsteigta, ka ar kājām var aiziet līdz vecajam un līdz jaunajam tiltam. Tur bija brikšņi. Pieļauju, ka šo vietu zināja tikai vietējie vai makšķernieki un dabas mīļotāji, kuri devās pastaigās ar saviem četrkājainajiem mīluļiem.”

Kaut arī daļa cilvēku nobažījušies, ka pastaigu taka aizvijas gar kluso privātmāju rajonu, tomēr pastāvot cerība, ka tūristi drīzāk izvēlēsies mērot īsāku posmu un pārējā takas daļa radīs labākus pārvietošanās apstākļus uz pilsētas centru tieši vietējiem iedzīvotājiem.

Nākotnē taka būtu jāpapildina ar aktīvās atpūtas elementiem, spriež Inese Siliņa:

„Jau tagad priecājos, ka varēšu ar kājām vai riteni aizrikšot līdz pilsētai. Līdz šim bija grūti vai pat neiespējami aiziet līdz centram.”

Kuldīgas Attīstības aģentūras projektu vadītājs Lauris Hercenbergs stāsta par diviem taku posmiem, kas tiek izbūvēti gandrīz gar pašu Ventas krastu. Abu pastaigu taku kopējais garums būs 2,5 km, takas būs divus metrus platas. Būvdarbi jau notiek pilnā sparā:

„Gar pašu Ventas krastu varēs aiziet tālāk nekā līdz šim. Izstaigājot vecpilsētu, tie, kuriem šis posms būs par īsu, varēs doties tālāk. Otrs posms, kas aizvīsies no Putnu dārza [dzīvojamā rajona], vairāk būs domāts pašiem iedzīvotājiem.”

Daļu no takas plānots arī izgaismot, abu taku malas tiks labiekārtotas, būs arī jauns laukums, kas pavērs skatu uz Ventu un jauno tiltu.

„Būs iekoptas taciņas, koka laipas, tiltiņš pāri gravām, būs skatu laukumi, atkritumu urnas un soliņi. Būs arī videonovērošana,” klāsta Hercenbergs.

Paralēli šim objektam, pastaigu taka tiks veidota arī Ventas otrā virzienā, kur taps skatu tornis. Līdz 15. augustam iedzīvotāji aicināti iesaistīties sabiedriskajā apspriešanā par Pārventas pastaigu takas izbūvi, kuras laikā plānots izcirst 121 koku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti