Dienas ziņas

Ukrainas izlūkdienests: Mēs atgūsim Donbasu un Krimu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Veloceļa "Centrs–Ziepniekkalns" izbūve kavējas

Veloceļa «Centrs – Ziepniekkalns» pabeigšanas termiņš pārcelts līdz vasaras vidum

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lēnā tempā un ne visos posmos uzreiz, ir atsākušies darbi veloceļa "Centrs – Ziepniekkalns" izbūvē. Veloceļu pašvaldība solīja pabeigt jau līdz pērnā gada beigām, taču tas netika izdarīts. Darbu noslēgšanas termiņš laikapstākļu dēļ tagad pārcelts līdz vasaras vidum.

Vairākus kilometrus garā veloceļa mērķis ir savienot galvaspilsētas centru ar Ziepniekkalnu. Pēc iedzīvotāju teiktā, nesen kā būvdarbi ir atsākušies, taču līdz gatavam rezultātam vēl tālu.

Kā novērojusi Ziepniekkalna iedzīvotāja Marija, būvdarbi atsākušies pirms dažām dienām. Marijas kundze zina, ka šeit iecerēts ceļš velosipēdistiem, un teic, ka tas būtu tieši laikā, jo pašlaik kājāmgājēji un velobraucēji spiesti saspiesties kopā un dot ceļu cits citam. Arī Svetlana ar ilgo darbu pārtraukumu, kas te novērots pēdējos piecus mēnešus, nav apmierināta: "Viņi teica, ka būs veloceliņš, bet jūs redzat, apskatieties, ne tur nepieiet, nekur! Neko neliek, redziet. Drīz rudens atkal būs, neko nedara, redziet paši."

Pavisam kluss un pamests ir citā topošā ceļa posmā – Vienības gatvē pie Bērnu slimnīcas, kur pašā būvniecības sākumposmā pret koku iznīcināšanu un veloceļa izbūvi tieši kastaņu alejā iestājās dažādi aktīvisti. Laurai, noraugoties uz iesāktajiem darbiem, sēsties pie velosipēda stūres negribas: "Ceļi ir jāremontē. Mani ļoti uztrauc mūsu ceļu stāvoklis. Mūsu remontdarbi, kuri nav pabeigti ļoti daudzās vietās. Skatāmies, pārdzīvojam un gaidām, kad tas viss mainīsies beidzot."

Darbus šeit apņēmies veikt SIA "Binders". Uzņēmumā informē, ka darbi atsākti šī mēneša sākumā.

"Sākotnējais darbu turpināšanas termiņš bija aprīļa vidus, taču būvdarbiem tobrīd bija nelabvēlīgi laika apstākļi. Šobrīd objektā strādā brigādes, kas demontē vecās konstrukcijas, būvē jaunās, notiek bruģēšanas un apzaļumošanas darbi," skaidroja SIA "Binders" pārstāve Vita Noriņa.

Un pēc tam varēs ķerties klāt lietus ūdens kanalizācijas izbūvei. Rīgas domē atklāj – sākotnēji projektu patiesi bijis ieplānots paspēt pabeigt vēl pagājušā gada decembrī. Tas būtu gan iedzīvotājiem ērtāk, gan domei – lētāk. Taču laikapstākļi bijuši nelabvēlīgi un tāpēc ņemta pauze.

"Jau tajā brīdī, kad pagājušā gada rudenī iestājās šie nelabvēlīgie laikapstākļi, bija skaidrs, ka termiņš pagarinās. Līgumā tāda opcija bija paredzēta. Un tā ir ierasta prakse ceļa būvē. Attiecībā uz sadārdzinājumiem, protams, mēs sagaidām, ka arī šajā objektā varētu parādīties kāda papildu summa saistībā ar kara darbību Ukrainā," atzina Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods.

Pašlaik dome sola, ka veloceļu iedzīvotāji varēs sākt izmantot vasaras vidū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti