Dienas ziņas

Aizvadītajā diennaktī 20 jauni Covid-19 gadījumi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valmierā uzsādīti mākslas soliņi

Valmierā uzstādīti mākslas soliņi

Aprīlis Valmierā ik gadu aizrit mākslas gaisotnē, tomēr šogad valstī noteiktā ārkārtējā stāvokļa dēļ publiskie pasākumi atcelti. Taču mākslas cienītājiem arī šogad būs iespēja novērtēt trīs jaunus Mākslas soliņus, kuri jau iekļāvušies Valmieras pilsētvidē. Tos apgleznojuši mākslinieki Pēteris Līdaka, Kristīne Kutepova un Ieva Iltnere.      

No mākslinieku darbnīcām apgleznotie Mākslas soliņi atceļojuši uz Valmieru un šobrīd jau ieņēmuši savas vietas pilsētā.

Ikviens garāmgājējs var pakavēt laiku pie Valmieras mūzikas skolas, kur savu vietu radis “Indiāņu soliņš”, tā to nodēvējusi māksliniece Ieva Iltnere. Savukārt netālu pie Gaujas tilta aplūkojams mākslinieka Pētera Līdakas apgleznotais soliņš. Uz tā atainotas dažādas ģeometriskas formas.

“Man bija sakrājusies kaudzīte ar skicēm, kad es runāju pa telefonu, tad es neapzināti kaut ko skricelēju, un tad, par cik prāts ir sarunā, sanāk interesantas skices, nepiespiestas,” atklāja Līdaka.

Apgleznojot Valmieras soliņu, iedvesmai izmantota kāda no aprīļa telefonsarunas laikā radītām skicēm.

“Varbūt tā būs satikšanās vieta iecienīta, kur tantēm parunāt pēcpusdienā, iedzert kafiju,” sprieda mākslinieks.

Kristīnes Kutepovas apgleznotais soliņš atrodas netālu no Valmieras pareizticīgo baznīcas. Savam darba iedvesmu viņa guvusi no kāda ierasta ikdienišķa priekšmeta.

“Iedvesma atnāca no viena priekšmeta. Ļoti līdzīga bija glezna, kas pārtapa par somu, un es skatos uz šo somu un saprotu - viss skaidrs ar krēslu, un tur ir simboli paslēpti no latviešu rakstiem, gan cimdu grāmata.

Tie, kas apsēžas, var pazust šajos rakstos, tie ir diezgan smalki, līdz ar to no tāluma ir viena bilde, bet tuvumā var pazust pašā zīmējumā,” stāstīja Kutepova.

Māksliniece atzīst, vislielākais gandarījums par paveikto ir tad, ja radītais darbs kādam citam spēj sagādāt prieku. Viņasprāt, šis ir laiks, kad arī mākslas pasaule piedzīvo pārmaiņas un meklē jaunus izpausmes veidus un šis ir lielisks piemērs tam.

“Cilvēkam vienīgā forma ir vides objekti vai mājas fasādes, ja ir apgleznotas, arī mainīsies kāds jauns virziens, kas ļaus virtuāli sajust smeķi, un tas varbūt būs kaut kas savs.

Mākslas soliņi Valmieras pilsētvidi papildina jau piekto gadu un pastaigā pa pilsētu iespējams aplūkot dažādu Latvijā pazīstamu mākslinieku, kā arī aktieru un mākslas studentu apgleznotos soliņus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pilsētvide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti