Panorāma

Mainīsies skolotāju loma

Panorāma

Ielās iziet gan opozīcijas, gan Lukašenko atbalstītāji

Tērbatas ielu rīt atver satiksmei

Tērbatas iela pēdējo dienu pieder gājējiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šodien ir pēdējā diena, kad gājējiem atvēlēta Tērbatas iela. Mēnesi ilgais eksperiments, vienu no Rīgas ielām atvēlot gājējiem un riteņbraucējiem, noslēdzas. Rīt ielu atver auto satiksmei.  Vai arī nākamvasar šī iela tiks slēgta transportam, vēl nav zināms. Turpinās iedzīvotāju un uzņēmēju aptaujas datu apkopošana un lēmumu pieņems jaunā Rīgas dome.

Tērbatas iela pēdējo dienu pieder gājējiem
00:00 / 02:16
Lejuplādēt

Lielākā daļa Latvijas Radio uzrunāto tirgotāju un apmeklētāju vēlas, lai gada siltajā periodā šī iela mašīnām būtu slēgta vienmēr. Ielā vienmēr valdot svētku sajūta, pauda apmeklētāji. Tomēr ir arī cilvēki, kurus jaunais koncepts neuzrunā.

Šodien daudzi rīdzinieki un pilsētas viesi bauda pēdējās pastaigas pa Tērbatas ielas vidu, jo jau rīt tajā atsāksies transporta kustība. Arī uz ielas sastaptie tirgotāji vēl mēģina noķert pēdējos pircējus.

Apkaimes iedzīvotāji šo laiku ir baudījuši. Tiesa, arī viņi atzīst, ka sastrēgumus pārējās apkaimes ielās nevarēja neredzēt.

Vairāki apmeklētāju un tirgotāju uzskata– Tērbatas iela bez autotransporta būtu jāatstāj vismaz uz gada silto periodu. Gan vienkārši apmeklējot ielu, gan strādājot cilvēkiem rodas svētku sajūta. Līdz ar to nāk pacilāts garastāvoklis.

Vairāki ļaudis atzina, ka ļoti novērtē pie uzņēmumiem nepiesaistītos galdiņus. Pie tiem var sēdēt, atpūsties vai strādāt, baudīt savu līdzpaņemto pārtiku – nav obligāti nekas jāiegādājas.

Arī vietējie uzņēmēji gājēju ielu vērtēja pozitīvi. Tači neskatoties uz apmeklētāju pieplūdumu, ļaudis vairāk neiegādājas. Līdz ar to, uzņēmējiem gājēju iela kalpo vairāk kā reklāma, stāsta veikaliņa “Saules Laiva” īpašniece Margita, kura ir arī ielas iedzīvotāja.

“Ir skatītāju pieplūdums. Es nevarētu teikt, ka ir vairāk klientu, bet cilvēki vismaz pamana. Pirmkārt, ir tas, ka tu drīksti uz ielas kaut ko likt, jo man ir pagraba telpas. Un parasti cilvēki steigā skrien vai brauc garām. Ir pat cilvēki, kas šeit dzīvo, un nav pamanījuši mūsu veikalu. Es drīzāk teiktu, ka man patīk tā atmosfēra, bet biznesa ziņā pagaidām nav izmaiņu,” atzina Margarita.

Tirgotāja arī norādīja - kā ielas iedzīvotājai, viņai jaunais koncepts vispār netraucē. Arī citiem kaimiņiem problēmu neesot. Tomēr ir arī daži, kuri saka, ka nevarot gulēt trokšņa dēļ.

Tikmēr kādā ziedu veikalā jaunā kārtība ļoti apgrūtina darbu. Ļoti daudzi nāk apskatīt, izstaigāt veikalu un aprunāties par augu aprūpi, bet beigu beigās neko neiegādājas. Līdz ar to, darbiniecēm nākas strādāt vairāk. Turklāt, tagad augus biežāk zogot.

Puķu podus un soliņus sāks novākt šovakar desmitos. Augi pārcelsies uz pilsētas parkiem un skolām. Līdz 16. septembrim ikviens interesents savu viedokli par Tērbatas ielu gājējiem var izteikt, aizpildot anketu Rīgas pašvaldības portālā. Tiks izvērtēti ieceres plusi un mīnusi, bet jaunajiem domniekiem būs jālemj par to, vai arī turpmāk kādas Rīgas ielas tiks slēgtas satiksmei, lai pa tām droši varētu pārvietoties gājēji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti