Dienas ziņas

Kārsavas un A13 šosejas krustojums – bīstams

Dienas ziņas

Gaisa monitorings Ventspils skolā

Meklē risinājumus Talsu vecpilsētas iedzīvināšanai

Talsos meklē veidus rosības atjaunošanai vecpilsētā

Jau pirms vairākiem gadiem aktualizēts jautājums par Talsu vecpilsētas iedzīvināšanu. Lai gan ir uzņēmēji, kuri tur vēlas saglabāt uzņēmējdarbību, situācija nav mainījusies – vecpilsētā, kur reiz darbojušies veikaliņi, kafejnīcas, tagad valda klusums. Arī cilvēku plūsma nav tik liela kā agrāk. Lai situāciju mainītu, izstrādāts plāns, kā atjaunot dzīvību pilsētas sirdī.

Dzīve Talsu vecpilsētā pieklusa pirms pieciem gadiem, kad vienā no pilsētas daļām tika atklāts salīdzinoši liels tirdzniecības centrs, kurā šobrīd darbojas 42 uzņēmumi. Novada cilvēku plūsma koncentrējas šajā vietā, bet vecpilsētas ielas kļūst aizvien tukšākas. Lai cilvēki atgrieztos pilsētas sirdī, dodot iespēju mazajiem uzņēmējiem pastāvēt vecpilsētā, tika izstrādāts “Talsu pakalnu loka dzīvināšanas plāns”.

“Pirmo reizi tādā apkopojumā mēs esam apzinājuši teritoriju ar šī plāna palīdzību. Un tas ir tas, kas jebkurā gadījumā palīdz tālāk pilsētas attīstību plānot,” norāda Attīstības plānošanas un projektu vadības nodaļas vadītāja Jolanta Skujeniece.

Pilsētas iedzīvotāji gan neizrādīja lielu interesi piedalīties tematiskās apspriedēs plāna izstrādes laikā.

Sešās plānošanas darbnīcās piedalījās 42 dalībnieki, lai gan pētījuma teritorijā dzīvo vairāk nekā 4000 iedzīvotāju. Veicot 50 individuālas intervijas un runājot ar cilvēkiem, ir izveidotas teju 200 idejas, kā dzīvi pilsētā uzlabot.

Plāns uzņēmējam Gatim Biezajam vieš cerību, ka ar laiku situācija mainīsies: “Jādarbojas pašiem. Gan uzņēmējiem pašiem, gan iedzīvotājiem. Un, protams, vajag sadarbību ar pašvaldību. Jādomā ir par tūrismu un arī par vidi, lai mūsu pašu cilvēkiem šeit būtu interese palikt, nebraukt prom, vai gluži otrādi, atgriezties šurp.”

Visas idejas apkopoja arhitekte Indra Kļaviņa, kura ir pārliecināta: ja katrs sniegs savu artavu, daļa plānā iekļauto ieceru var īstenot. Plānā ir ieceres vides uzlabošanai, infrastruktūras attīstībai, inovatīvu pasākumu rīkošanai, lai cilvēkiem būtu interese vecpilsētā uzturēties.

“Cilvēki saprot un tic, ka tas tiešām var notikt, un tas jau ir tas pats galvenais. Nevis, ka kāds to izdarīs no malas, bet ka viņi paši var ar savu iesaistīšanos kaut kādā veidā būt līdzdarbīgi, lai kādas no tām idejām virzītos uz priekšu,” saka Kļaviņa.

Vēl līdz marta vidum ikvienam ir iespēja ar plānu iepazīties, izteikt savus komentārus un ieteikumus. Pēc tam tas tiks nodots apstiprināšanai novada domē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt