Sadaļas Sadaļas

Siguldā pārveido ielu, kur priekšroka būs velosipēdiem

Siguldā, Pils ielā, sākts darbs pie velosipēdistiem īpaši paredzētas ielas ieviešanas, kur pārvietoties ļaus arī automašīnām, bet riteņbraucējiem būs priekšroka, informēja Siguldas pašvaldības pārstāve Sindija Brikmane.

Pils ielas posmā no Ausekļa līdz Raiņa ielai, kur atradīsies plānotā iela velosipēstiem, uz esošā seguma uzsākti horizontālo ceļa apzīmējumu uzklāšanas darbi. Plānots, ka darbi Pils ielā noslēgsies jūnija sākumā, tādējādi prioritāri pa brauktuvi ļaujot pārvietoties velosipēdu, nevis automašīnu vadītājiem.

Pērn vasarā VAS “Latvijas Valsts ceļi” saskaņoja izmaiņas satiksmes organizācijai Pils ielā. Šajā posmā tiks uzkrāsotas arī piktogrammas un izvietoti informatīvi plakāti, lai skaidrotu satiksmes organizāciju un mudinātu satiksmes dalībniekus mainīt savus pārvietošanās ieradumus, veicinot drošu pilsētvidi.

„Ņemot vērā pieaugošo riteņbraucēju skaitu Siguldā, tajā skaitā velosipēdistu kustību uz izglītības iestādēm, sapratām, ka ir jāievieš mūsdienīgi risinājumi satiksmes uzlabošanā, kas pašvaldībai ir milzīgs izaicinājums ierobežota finansējuma apstākļos. Latvijā šis ir pirmais gadījums, kad iela projektēta ar mērķi mainīt autocentrisko brauktuves principu uz velocentrisko. Pagaidām Latvijā nav izveidots normatīvais regulējums ielai ar šādu izmantošanas principu, un Siguldas Pils iela kalpos kā pilotprojekts normatīvo regulējumu izstrādāšanai,” norādīja Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Pils ielā tiks saglabātas braukšanas joslas abos virzienos, kā arī autotransporta novietošanas iespējas ielas malās.

Iepriekšējos gados Pils ielas kā velo ielas projekta izstrādes un saskaņošanas procesā notika vairākas iesaistīto pušu tikšanās un darba grupas, kurās piedalījās VAS “Latvijas Valsts ceļi”, Ceļu satiksmes drošības direkcijas, Valsts policijas un pašvaldības pārstāvji, kā arī projektētāji no SIA “IE.LA inženieri” un Latvijas Riteņbraucēju apvienības vadības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt