Dienas ziņas

Ārvalstu jaunieši kopj Krāslavas ebreju kapus

Dienas ziņas

Izdegušais mežs – dzīvībai bīstams

Sakārto kultūrvēstures objektus Vidzemē

Septiņās Vidzemes pašvaldībās sakārto kultūrvēstures objektus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Septiņās Vidzemes pašvaldībās šovasar notiek restaurācijas un būvniecības darbi dažādos vēsturiskos objektos, lai uzlabotu seno būvju tehnisko stāvokli. Pēc apjomīgā projekta tās kļūs sabiedrībai pieejamākas, tiks izveidoti jauni tūrisma un kultūras pakalpojumi.

Svētā Sīmaņa baznīcas tornis līdz ar šī projekta īstenošanu kļūs daudz ērtāk pieejams apmeklētājiem. Valmierā šī ir augstākā vieta, no kuras baudāma pilsētas panorāma. Līdz šim tornī veda šauras, neērti izvietotas trepes, kas jau nojauktas. Tāpat torņa apmeklētājiem nu būs pieejamas vairākas interesantas vēstures liecības, un tieši par šo iespēju baznīcā lielākais prieks.  

“Mēs, pirmkārt, atvērsim baznīcas torņa apmeklētājiem skatu uz zvanu telpu, kas līdz šim bija pilnībā slēgta. Tur nebija cilvēkiem pat iespēja iekļūt. Un arī pulksteņa mehānismu, kas mums ir vēsturisks, no 1800.gada. Plus vēl arī būs interaktīvā izstāde, kas arī pie baznīcas torņa apmeklējuma cilvēkiem dos papildus informāciju par pilsētvēsturi un par baznīcu kā tādu,” stāsta Sv.Sīmaņa draudzes valdes priekšsēdētājs Ainārs Pastva.

Abiem baznīcas zvaniem gan vēl priekšā ceļš uz Holandi, kur tos restaurēs. Turpat blakus baznīcai šajā projektā taps arī pavisam jauna un moderna celtne – Valmieras pils kultūrvides centrs, kurā atradīsies par astoņiem pilsētas gadsimtiem vēstoša vēstures ekspozīcija un kas piešķirs jaunu pielietojumu viduslaiku pils mūriem.

Tāpat darbi norit Cēsīs – viduslaiku pils kompleksā un Svētā Jāņa baznīcā. Tur galvenais paveicamais darbs ir ēkas tehniskā stāvokļa uzlabošana.

“Atrokam pamatus, gatavojam tos uz hidroizolāciju, iestrādāsim drenāžu, lai atbrīvotu baznīcas pamatus no ūdens. Tā ir liela problēma bijusi līdz šim, kas nav ļāvusi baznīcai elpot,” skaidro a/s “Būvuzņēmums Restaurators” projekta vadītājs Didzis Dumbris.

Svētā Jāņa baznīcai renovēs arī fasādi, mainīs jumtu, atjaunos dekoratīvos elementus, pulksteņus. Tāpat apmeklētājiem tiks atvērts līdz šim slēgtais tornis.

“Beidzot, beidzot mūsu baznīca būs sagaidījusi to mirkli, kad var piešķirt, atjaunot, jo mēs nākamgad svinēsim 735 gadu jubileju un būs brīnišķīga dāvana mūsu baznīcai šis jaunais “make-up”,” saka Sv.Jāņa draudzes priekšnieks Andis Ozoliņš-Vīksna.

Projektā “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” dažādus darbus veic arī Rubenes baznīcā, Ungurmužā, Siguldas jaunajā pilī, Āraišu arheoloģiskajā parkā, Ērģemes pilsdrupās. Kopējās projekta izmaksas ir tuvu 10 miljoniem eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti