Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Intervija ar Agni Leonoviču

Rīta Panorāma

Intervija ar Vari Teivānu

Saulkrastu pērle – Baltā kāpa un vides dizaina parks

Saulkrastu pērle – Baltā kāpa un vides dizaina parks

Saulkrastos ir kāda vieta, ko ir vērts apskatīt. Tā ir Baltā kāpa un viss, kas tai ir apkārt - Saulrieta taka un vides dizaina parks, kur apmeklētāji tiek aicināti domāt par apkārtējo dabu.  

“Saulkrastu iecienītākajā tūrisma objektā, kuru apmeklē ļoti daudz cilvēku, bija doma izveidot labiekārtotu infrastruktūru, lai mazinātu ietekmi uz dabas objektu un pie viena arī lai tiktu sniegta iespēja apmeklētājiem aizdomāties par procesiem dabā, par cilvēka iespējamo ietekmi uz dabas procesiem,” stāsa Saulkrastu novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs Pauls Lielmanis.

Un tā uz Saulrieta takas, kas stiepjas 3,6 kilometru garumā no Baltās kāpas līdz pilsētas centram, parādījās ežu mamma Frīda un zaķis Fredis, kas aicina apmeklētājus uzvesties klusi un nemēslot.

“Varbūt daži pat neaizdomājas, bet šīs priedes, viena otra ir ļoti veca. Varbūt tā neizskatās, bet tās ir 200 un pat vairāk gadu vecas. Neizskatās tāpēc, ka viņas aug ļoti skarbos apstākļos gan vēja, gan diezgan vēsa klimata apstākļos, gan nabadzīgā augsnē,” par priedēm pie takas teic Pauls Lielmanis.

Kāpas augšpusē uzstādīta arī milzīga taure.

“Mākslinieka Ivara Drulles savā laikā sen izlolota ideja ir šī klausīšanās ierīce. Tādējādi ir iespējams sadzirdēt gan dabu, gan jūru, gan šalcošās priedes. Ir iespēja paklausīties dabu, pasapņot,” par objektu saka Pauls Lielmanis.

 Vienā takas posmā izveidota pat pāreja kukaiņiem, tādējādi aicinot cilvēkus pievērst uzmanību, ka neesam vieni paši uz planētas.

Baltās kāpas rajonā mitinās tāds īpaši aizsargājams kukainis kā priežu sveķotājkoksngrauzis. Tie, kas apmeklē parku un Saulrieta taku, atzīst – viņiem Saulkrastos tiešām patīk.

Balto kāpu gadā apmeklē 100 līdz 150 tūkstoši cilvēku. Īpaši šo vietu fotosesijām iecienījuši jaunie pāri pēc kāzām. Saulrieta laikā skats no kāpas patiešām ir satriecošs.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pilsētvide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt