4. studija

Ceturtā studija

4. studija

Vai ir cerība, ka Rīgas Pasažieru ostā atgriezīsies populārie prāmju ceļojumi?

Viestura prospektā pērn uzklātais asfalts - bedrains un saplaisājis!

Sarkandaugavā pērn uzklātais asfalts – bedrains un saplaisājis; būvniekam uzdod labot

Viestura prospektā Rīgā jau ilgāku laiku notiek vērienīgi pārbūves darbi, taču tur redzams, ka pērn uzklātais asfalta segums vietām jau sācis plaisāt. Rīgas domē skaidroja, ka pēc apsekojuma būvnieks informēts – šādā kvalitātē darbi netiks pieņemti un defekti ir jālabo, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Pie raidījuma vērsās skatītājs, kurš rakstīja: "Pagājušajā vasarā Viestura prospektā uzlēja jaunu asfalta segumu, bet šis asfalts jau ir saplaisājis un bedrains, tāpēc mans neērtais jautājums – vai tiešām šo var uzskatīt par normālu segumu? Vai tomēr tam klās pāri vēl citu asfalta kārtu? Kā var būt pieļaujama šāda darbu kvalitāte? Pat, ja šī ir tehniskā asfalta kārta, kaut gan šķiet, ka šī ir pamata kārta, jo segums ir vienā līmenī ar pārējo ceļu?"

Raidījums šajā vietā pārliecinājās, ka patiesi – bedru un plaisu šajā vietā ir daudz.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Lelde Rudzika norādīja: "Satiksmes departamenta speciālisti rudenī veica vietas apsekošanu, lai pārbaudītu darbu kvalitāti un pieņemtu šo darbu, un tika konstatēti defekti, kas ir šīs minētās asfalta plaisas, un būvniekam arī tika noteikts, ka šādā kvalitātē darbi netiks pieņemti. Pēc tehnoloģiskā pārtraukuma beigām, kas ir pavasarī, ir jāveic par jaunu šie darbi un jāuzlabo ceļa segums."

Arī Satiksmes departamentā darbu neuzskata par kvalitatīvi paveiktu.

Tikmēr darbus veikusī pilnsabiedrība "Personu apvienība OTC” jau vairākkārt vērsusies departamentā, aicinot pārskatīt līgumcenu un lūdzot sadārdzinājuma kompensāciju Sarkandaugavas pārvada būvdarbu izmaksu pieaugumam. Šobrīd darbi ir apturēti un tos atsāks tikai tad, kad tiks panākta vienošanās par jauno cenu.

Bet kad notiks šī nekvalitatīvā asfalta seguma labošanas darbi?

"Būvniecības ietvaros viņiem ir jāveic šie labojumi ar esošo līgumu, kas jau ir noslēgts par būvobjektu, un līguma ietvaros darbi ir jāveic. Darbiem vajadzētu atsākties tagad, maija sākumā. Tas ir līdz būvdarbu beigām jānovērš, lai, kad darbi ir pabeigti un brauc pieņemt objektu, lai var redzēt, kas ir izdarīts. Departaments šādu kvalitāti darbu veikšanā neatbalsta un ar defektiem netiks pieņemts šis ceļa segums," viņa sacīja.

Šo asfalta seguma kārtu sauc par saistkārtu. Defektu labošanai neesot nepieciešams papildu termiņš, tādēļ to novēršanas dēļ kopējais darbu izpildes termiņš netikšot pagarināts.

Tiesa, darbus, visticamāk, šajā posmā varētu pabeigt vasaras beigās, jo tehnoloģiskais pārtraukums jau esot nobīdījies no plānotā grafika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt