Dienas ziņas

Testēšanas centra darbiniece: Biežāk inficējas nevakcinētie

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sakops Juglas mežu

Sakops Juglas mežu – cirtīs kokus, bet sola neveidot kailcirtes

Tuvākajā laikā Rīgā sāks sakopt mežu Juglā, kuru daudzi galvaspilsētas iedzīvotāji izmanto sporta aktivitātēm un atpūtai. Tiks cirsti koki. Taču tiek solīts neveidot kailcirtes un maksimāli saglabāt bioloģiski vērtīgās audzes. Lai iedzīvotāji nebūtu pārsteigti, pēkšņi pamanot zāģus mežā, tiks sarīkota aptauja internetā.

Juglas meža kopšanu plāno sākt oktobrī. Mežu tīrīs 127 hektāru platībā. SIA “Rīgas meži” pārstāvji uzsvēra – izcirtīs šim mežam neraksturīgos kokus un krūmus, lai priedes varētu “uzelpot”.

“Liela daļa kļavu nomāc vecās priedes un neļauj jaunām priedēm iesēties tāpēc, ka redz lielu noēnojumu. Kļavu lapas rada pietiekoši biezu slāni. Mazās priedītes nespēj izaugt cauri,” skaidroja "Rīgas mežu" Mežsaimniecības daļas vadītājs Jānis Ģērmanis.

“Rīgas mežu” pārstāvji uzklausīja speciālistus un apkaimes iedzīvotāju priekšlikumus par to, kā turpmāk labāk izmantot mežu. Plānots izsludināt arī aptauju internetā. Iedzīvotāji uzsvēruši – būtiski, lai mežs arī turpmāk pildītus rekreācijas funkcijas un kalpotu, piemēram, vides izglītībai.

“Bažas ir par to, kā šos darbus varētu uztvert Juglas iedzīvotāji. Šeit ir nopietns darbs “Rīgas mežiem” strādāt pie tā, lai iedzīvotāji izprastu, ko nozīmē meža kopšana. Saruna ar sabiedrību, ne tikai tajā brīdī, kad tiek cirsti un vesti koki ārā, bet jau pirms tam. Bieži vien sabiedrība pamostas, kad viss jau notiek. Jāstāsta saprotamā valodā,” norādīja Juglas attīstības biedrības valdes priekšsēdētāja Ilze Neimane.

Juglas mežu plāno sadalīt vairākās zonās. Gar ielu mežs paliks neskarts, tā veidojot dabisku trokšņu aizsargjoslu, lai mežā neielauztos auto skaņas. Būs bioloģiski vērtīgās audzes, lai saglabātu vecākas priedes. Un būs pilsētas zaļās zonas mežs.

“Tiks izzāģēti krūmi, atstāti tikai ozoli. Lazdas, kadiķi. Un tiks izretinātas priedes, lai mežs veidotos spēcīgs, lai koki neizstīdzētu.

Mežs paliek kā mežs. Šeit gribam izcelt vērtības, ko redzēt ilgus gadus uz priekšu,” solīja Ģērmanis.

Pēc meža darbiem sakops ceļus un takas.

Celiņus daļēji izklās ar granti. Izvietos barjeras, lai ierobežotu automašīnu pārvietošanos mežā. Plānots, ka Juglas meža sakopšana ilgs līdz nākamā gada pavasarim vai vasarai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti