Rīgas Latviešu biedrības jumta bites savākušas 64 kilogramus medus

Rīgas Latviešu biedrības jumta bites savākušas 64 kilogramus medus. Biedrības namā pieļauj, ka šādā veidā varētu sākt vākt ziedojumus ēkas remontdarbiem.

Visu vasaru uz Rīgas Latviešu biedrības jumta atradās trīs bišu stropi. Pa vienam Rīgas Latviešu biedrībai, Latvijas Universitātei un Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijai. Iestādes visas vasaras garumā sacentās par lielāko medus ienesumu un gardāko medu. Uzvarētājus plānots paziņot svētdien.

Neierastā projekta viens no mērķiem bija atzīmēt biedrības 150. jubileju un pievērst sabiedrības uzmanību gan biškopībai, gan Rīgas Latviešu biedrības ēkas restaurēšanai.

Rīgas Latviešu biedrības valdes locekle Marija Heislere-CelmaZane Mače

"Mēs esam savākuši 64 kilogramus. Šo medu fasējam ļoti mazās burciņās, un finansiāli tas ir pienesums tīri simboliski, lai pievērstu sabiedrības uzmanību Rīgas Latviešu biedrības 150 gadu jubilejai un arī Rīgas Latviešu biedrības namam kā vēsturiskam un kultūras piemineklim, kam nepieciešama restaurācija, remontdarbi," stāstīja Rīgas Latviešu biedrības valdes locekle Marija Heislere-Celma.

Viņa piebilda, ka projektā vēlējas arī veikt analīzes un saprast, vai pilsētā dzīvojošu bišu medus ir labs un atbilstošs standartiem.

"Pagājušogad Francijā veikts pētījums par medus kvalitāti, un vislabākais, kvalitatīvākais un tīrākais medus bijis ievākts tieši Parīzes centrā," stāstīja Heislere-Celma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pilsētvide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti