Rīgas Latviešu biedrības jumta bites savākušas 64 kilogramus medus

Rīgas Latviešu biedrības jumta bites savākušas 64 kilogramus medus. Biedrības namā pieļauj, ka šādā veidā varētu sākt vākt ziedojumus ēkas remontdarbiem.

Visu vasaru uz Rīgas Latviešu biedrības jumta atradās trīs bišu stropi. Pa vienam Rīgas Latviešu biedrībai, Latvijas Universitātei un Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijai. Iestādes visas vasaras garumā sacentās par lielāko medus ienesumu un gardāko medu. Uzvarētājus plānots paziņot svētdien.

Neierastā projekta viens no mērķiem bija atzīmēt biedrības 150. jubileju un pievērst sabiedrības uzmanību gan biškopībai, gan Rīgas Latviešu biedrības ēkas restaurēšanai.

Rīgas Latviešu biedrības valdes locekle Marija Heislere-CelmaZane Mače

  "Mēs esam savākuši 64 kilogramus. Šo medu fasējam ļoti mazās burciņās, un finansiāli tas ir pienesums tīri simboliski, lai pievērstu sabiedrības uzmanību Rīgas Latviešu biedrības 150 gadu jubilejai un arī Rīgas Latviešu biedrības namam kā vēsturiskam un kultūras piemineklim, kam nepieciešama restaurācija, remontdarbi," stāstīja Rīgas Latviešu biedrības valdes locekle Marija Heislere-Celma.

  Viņa piebilda, ka projektā vēlējas arī veikt analīzes un saprast, vai pilsētā dzīvojošu bišu medus ir labs un atbilstošs standartiem.

  "Pagājušogad Francijā veikts pētījums par medus kvalitāti, un vislabākais, kvalitatīvākais un tīrākais medus bijis ievākts tieši Parīzes centrā," stāstīja Heislere-Celma.

  2 komentāri
  Rolands Belevics
  "Pagājušogad Francijā veikts pētījums par medus kvalitāti, un vislabākais, kvalitatīvākais un tīrākais medus bijis ievākts tieši Parīzes centrā," stāstīja Heislere-Celma". Ir pateikts A, bet nav pateikts B - kāds ir bijis pētījuma priekšmets. Pieļauju, ka Parīzes centrā bija tīrāks, nekā Parīzes industriālajos rajonos. Vai arī Parīzes centrā bija tīrāks, nekā citu lielpilsētu centros :))
  Artūrs Savickis
  Mani ļoti interesē šis pētījums par kvalitatīvāko medu, kas ievākts Parīzes centrā... Jo es savukārt esmu redzējis pirms vairākiem gadiem veiktos pētījumus Jelgavā, kuros bija redzams ka pat šosejām drusku tuvāk esošajos stropos medū ir kaudze kaitīgo piemaisījumu. Pēc loģikas, pilsētas centrā, ņemot vērā simtus tūkstošu garāmbraucošo auto, un parkos/skvēros izmantotos pesticīdus, medum vajadzētu būt nelietojamam vispār. Pēc raksta sapratu, ka RLB nav pat vēl veikuši analīzes, bet medu jau tirgo? Njā...
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Pilsētvide
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti