Rīgas dome karstajā laikā aicina retāk pļaut zāli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lai pasargātu galvaspilsētas augsni no izkalšanas, Rīgā karstajā laikā aicina retāk pļaut zāli, Latvijas Radio stāstīja Rīgas domes deputāte, Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja vietniece Selīna Vancāne (Par!/”Progresīvie”). Tāpat nākotnē plānots ieviest atsevišķas zonas, kur zāli pļaus retāk arī turpmāk.

Rīgas domes deputāte Selīna Vancāne (Par!/”Progresīvie”) par zāliena pļaušanu karstajā laikā
00:00 / 10:37
Lejuplādēt

Pašreizējā situācija ar Rīgas zālieniem ir pretrunīga – no vienas puses, karstajā laikā cilvēki sūdzas par īsi nopļautā zālienu izdegšanu un augsnes, kā arī koku un krūmu izkalšanu, taču, no otras puses, pilsētas saistošie noteikumi paredz, ka zāles garums nedrīkst pārsniegt 20 centimetrus. Līdzās sūdzībām par izkaltušo zālienu daļa iedzīvotāju uzrauga, vai zāle nav garāka par 20 centimetriem un, ja tā ir, ziņo pašvaldības policijai.  

"No vienas puses, mēs rūpējamies par kokiem un vidi, lai tā būtu zaļāka un skaistāka, bet, no otras puses, sanāk, ka mēs pļaujam zāli pēc šī noteikuma, tādā veidā izkaltējot vēl vairāk," sacīja Vancāne, norādot, ka jāmeklē līdzsvars.

Deputāte atzina, ka pašvaldība nevar dot rīkojumu neievērot saistošos noteikumus, taču tā ir aicinājusi zāli pļaut retāk.

“Visas Rīgas pašvaldības iestādes, tostarp ''Rīgas dārzi un parki'', ir apzinājušas, ka šobrīd zāli nepļauj un pēc Jāņiem pļaušana nav veikta,” skaidroja Vancāne.

Risinājums nākotnē būs pilsētas sadalīšana vairāk publiski pieejamās un mazāk apmeklētās zonās, attiecīgi pielāgojot arī zāliena pļaušanas biežumu – piemēram,  teritorijās, kur cilvēki uzturas mazāk, darot to pāris reizes gadā, stāstīja deputāte. Konkrēts risinājums vēl tiks izstrādāts, taču, visticamāk, tiks ieviesti pilnīgi jauni noteikumu, nevis grozīti esošie.

Šobrīd Vancāne vairāk aicināja koncentrēties uz lietas būtību, nevis centimetriem, vienlaikus Rīgas iedzīvotājiem, kuriem mauriņš ir paaudzies un, iespējams, nav pļauts no pagājušā gada, jārēķinās, ka sūdzību gadījumā tam tiks pievērsta uzmanība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti