Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Rīgas domei nav naudas dekoratīvo apstādījumu kopšanai

Rīgai nav naudas apstādījumu kopšanai; iedzīvotāji iesaistās Barona ielas puķu glābšanā

Nekopti, izkaltuši un pamesti novārtā - tādi ir apstādījumi Krišjāņa Barona ielā. Iecere padarīt ielu par skaistāko un zaļāko Rīgā nerealizējās, kā tas bija plānots.    

Šī būs skaistākā un zaļākā iela Rīga – tā pirms dažiem gadiem par Krišjāņa Barona ielu sacīja toreizējais pilsētas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”). Tomēr, kā redzams – daudzi no augiem ir sadzeltējuši un nokaltuši.

Rīgas domes Mājokļa un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko (“Saskaņa”) norādīja, ka komiteja šī gada budžeta projektā apstiprināja piešķirt līdzekļus Krišjāņa Barona ielas apstādījumu kopšanai, bet, budžetu pieņemot, šī pozīcija tika atteikta.

Stepaņenko sacīja, ka zemē iestādītie krūmi un koki tiks apkopti arī turpmāk, tomēr puķes no podiem tiks pārstādītas Rīgas parkos, bet podus izmantos citos projektos.

“Ne tik kuplā skaitā, ka vienā ielā bija sakoncentrēti gandrīz 100 podi. Var teikt, ka satiksmes eksperiments nav izdevies, jo projekta virzītājiem nebija aprēķināti ikgadējie izdevumi,” atzina Stepaņenko.

Pilsētas domes Vides pārvaldes priekšniece Evija Piņķe norādīja, ka apstādījumi Krišjāņa Barona ielā ir rūpīgi jāapkopj.

 “Tie ir apstādījumi, kas ir kā dārzs. Lai rezultāts saglabātos, tie ir regulāri jākopj,” sacīja Piņķe.

“Tas, protams, ir jādara pilsētai. Šajā gadījumā var diskutēt, kam tas būtu vai nebūtu jādara,” viņa piebilda.

Tikmēr sašutumu par puķu dobēm pie Nacionālās operas un baleta sociālajos tīklos paudis arī operas un baleta vadītājs Zigmars Liepiņš. Viņaprāt, tas ir kauna traips Rīgas sejai.      

“Es neuzskatu, ka man to vajadzētu komentēt. Ja mēs lasām nolikumu, tad komiteja risina politiskos jautājumus. Kā jau teicu – komiteja neskraida pa pilsētu, uzskaitot un monitorējot konkrēto stādījumu un puķupodu. To dara izpildvara,” uz to reaģēja Stepaņenko.

Tikmēr rīdzinieki pēc apvienības “Pilsēta cilvēkiem” iniciatīvas sākuši apkopt galvaspilsētas apstādījumus paši. 

“Mēs piebiedrojāmies cilvēku vēlmei kaut ko darīt lietas labā, kaut vai aplaistīt tos podus. Darīt, lai glābtu to situāciju. Tas nav loģiski, ka cilvēkiem pilsētas vietā jādara tas, ko viņi ir samaksājuši nodokļu veidā,” atzina apvienības vadītājs Māris Jonovs.

Tomēr Jonovs atzīmēja, ka sabiedrība ir gatava uzlabot situāciju saviem spēkiem.  

1 komentārs
Anonīms lietotājs 22614
Nav saprotama vēlme ne pārāk platās ietves aizblīvēt ar koku un puķu kastēm. Kam tas vajadzīgs? Ejot, kādam nākas nepārtraukti izvairīties no šķēršļiem. Vienīgie, kas gūst labumu, ir kontraktori - šo labumu piegādātāji. Pilsētas zaļumu nosaka ne jau ar puķu kastēm pieblīvētas ietves, bet parku skaits un to stāvoklis, arī sastrēgumu skaits. Tagad Anniņmuižas parku apbūvē no visām pusēm, būtiski samazinot zaļumu daudzumu un palielinot betona un asfalta daudzumu - un beigās visi smaks nost bez kokiem un zāles. Pēc tam visi tie cilvēki mašīnās stāvēs korķos uz centru, elpojot viens otra izplūdei. Toties centrā apkaltuši augi uz ietves. Tas viss ir blēņas un afēra, kad es jums saku.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pilsētvide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti