Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Rīgas domei nav naudas dekoratīvo apstādījumu kopšanai

Rīgai nav naudas apstādījumu kopšanai; iedzīvotāji iesaistās Barona ielas puķu glābšanā

Nekopti, izkaltuši un pamesti novārtā - tādi ir apstādījumi Krišjāņa Barona ielā. Iecere padarīt ielu par skaistāko un zaļāko Rīgā nerealizējās, kā tas bija plānots.    

Šī būs skaistākā un zaļākā iela Rīga – tā pirms dažiem gadiem par Krišjāņa Barona ielu sacīja toreizējais pilsētas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”). Tomēr, kā redzams – daudzi no augiem ir sadzeltējuši un nokaltuši.

Rīgas domes Mājokļa un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko (“Saskaņa”) norādīja, ka komiteja šī gada budžeta projektā apstiprināja piešķirt līdzekļus Krišjāņa Barona ielas apstādījumu kopšanai, bet, budžetu pieņemot, šī pozīcija tika atteikta.

Stepaņenko sacīja, ka zemē iestādītie krūmi un koki tiks apkopti arī turpmāk, tomēr puķes no podiem tiks pārstādītas Rīgas parkos, bet podus izmantos citos projektos.

“Ne tik kuplā skaitā, ka vienā ielā bija sakoncentrēti gandrīz 100 podi. Var teikt, ka satiksmes eksperiments nav izdevies, jo projekta virzītājiem nebija aprēķināti ikgadējie izdevumi,” atzina Stepaņenko.

Pilsētas domes Vides pārvaldes priekšniece Evija Piņķe norādīja, ka apstādījumi Krišjāņa Barona ielā ir rūpīgi jāapkopj.

 “Tie ir apstādījumi, kas ir kā dārzs. Lai rezultāts saglabātos, tie ir regulāri jākopj,” sacīja Piņķe.

“Tas, protams, ir jādara pilsētai. Šajā gadījumā var diskutēt, kam tas būtu vai nebūtu jādara,” viņa piebilda.

Tikmēr sašutumu par puķu dobēm pie Nacionālās operas un baleta sociālajos tīklos paudis arī operas un baleta vadītājs Zigmars Liepiņš. Viņaprāt, tas ir kauna traips Rīgas sejai.      

“Es neuzskatu, ka man to vajadzētu komentēt. Ja mēs lasām nolikumu, tad komiteja risina politiskos jautājumus. Kā jau teicu – komiteja neskraida pa pilsētu, uzskaitot un monitorējot konkrēto stādījumu un puķupodu. To dara izpildvara,” uz to reaģēja Stepaņenko.

Tikmēr rīdzinieki pēc apvienības “Pilsēta cilvēkiem” iniciatīvas sākuši apkopt galvaspilsētas apstādījumus paši. 

“Mēs piebiedrojāmies cilvēku vēlmei kaut ko darīt lietas labā, kaut vai aplaistīt tos podus. Darīt, lai glābtu to situāciju. Tas nav loģiski, ka cilvēkiem pilsētas vietā jādara tas, ko viņi ir samaksājuši nodokļu veidā,” atzina apvienības vadītājs Māris Jonovs.

Tomēr Jonovs atzīmēja, ka sabiedrība ir gatava uzlabot situāciju saviem spēkiem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pilsētvide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti