Rīdziniekus aicina nepalaist garām pilsētas teritorijas plānojuma apspriešanu

Ceturtdien, 28. martā, plkst.17 Rīgas domē notiks pilsētas teritorijas plānojuma līdz 2030. gadam publiskās apspriešanas sanāksme, kurā ikviens rīdzinieks klātienē varēs izteikt viedokli un uzdot jautājumus par galveno Rīgas teritorijas plānošanas (RTP) dokumentu nākamajai desmitgadei, kurā noteiktas prasības teritorijas izmantošanai un apbūvei.

Plānojuma pirmās redakcijas publiskajā apspriešanā pērn tika saņemti apmēram divi tūkstoši priekšlikumu, bet otrā apspriešana turpināsies vēl līdz 10. aprīlim.

Apvienības „Pilsēta cilvēkiem” valdes priekšsēdētājs Māris Jonovs uzskata, ka uzmanību šim dokumentam būtu vērts pievērst ikvienam rīdziniekam.

„Tas ir būtisks dokuments, uz kura principā balstās visi pārējie plānošanas dokumenti Rīgā.

Apvienības „Pilsēta cilvēkiem” valdes priekšsēdētājs Māris Jonovs Māra Rozenberga

  Un, palaižot garām iespēju tagad izteikt savu viedokli, var izrādīties, ka pēc tam jūsu vietā kāds varbūt ir izlēmis blakus jūsu mājai būvēt kaut ko tādu, kas jums nepatīk, piemēram, šoseju vai rūpnīcu. (..) „Pilsēta cilvēkiem” pievērš uzmanību pilsētvidei, tās zaļumam, drošumam, cilvēku ērtībai, un ir tēmas, kur mēs redzam, ka varētu uzlabot arī šo plānojumu. Cilvēki jau diezgan daudz izteica viedokļus par iepriekšējo redakciju. Šī ir uzlabota redakcija, bet arī tajā prasītos uzlabojumi,” vērtē pilsētvides aktīvists.

  Ar Rīgas teritorijas plānojuma līdz 2030. gadam pilnveidoto redakciju un precizēto Stratēģisko ietekmes uz vidi novērtējumu (SIVN) Vides pārskatu no 2019. gada 13. marta līdz 10.aprīlim var iepazīties:

  • interneta portālā Geolatvija.lv un Rdpad.lv;
  • izstādē Rīgas domē, 2. stāva vestibilā, Rātslaukumā 1;
  • klātienē Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā (Amatu ielā 4, 5. stāvā) apmeklētāju pieņemšanas laikā – pirmdienās un ceturtdienās no plkst. 14.00 līdz plkst. 18.00, kur Pilsētvides attīstības pārvaldes speciālisti uzklausīs Jūsu viedokli un atbildēs uz jautājumiem, skaidrojot plānošanas dokumenta risinājumus.

  Rakstiski priekšlikumi par Rīgas teritorijas plānojuma pilnveidoto redakciju iesniedzami līdz 2019. gada 10. aprīlim:

  • interneta portālā geolatvija.lv,
  • sūtot pa pastu Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentam Amatu ielā 4, Rīgā, LV-1050 (pasta zīmogs 10.04.2019.) vai e-pasta adresi: [email protected]
  • klātienē jebkurā Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā.

  Rīgas teritorijas plānojumā līdz 2030. gadam neparedz izmaiņas teritorijas izmantošanai un apbūvei Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsardzības zonā, kur spēkā saglabājas 2006. gada saistošie noteikumi Nr. 38 „Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi.”

  RTP2030 izstrādā Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar ārpakalpojuma sniedzējiem SIA “Grupa 93” un SIA “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment”.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pilsētvide
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti