Ārpus Rīgas

''Neatkarīgo Tukuma Ziņu" redaktore Ivonna Plaude par Tukuma rotaļu laukuma strīdu

Ārpus Rīgas

Bijušās Apes arodvidusskolas telpās - uzņemējdarbībai perspektīva vide

Rēzeknē atkritumu šķirošanas process pamazām attīstās

Rēzeknē atkritumu šķirošanas process pamazām attīstās

Rēzeknē iespējams šķirot arvien lielāku atkritumu klāstu. Jau divus mēnešus tiek pieņemti mīkstās plastmasas izstrādājumi, tie gan pašiem iedzīvotājiem jānogādā uz atkritumu savākšanas laukumu, kas nav ērti. Tomēr ar laiku varētu būt tam paredzēti speciāli atkritumu šķirošanas konteineri. Šobrīd lielā mērā no iedzīvotājiem un māju apsaimniekotājiem ir atkarīgs, cik aktīvi notiek šķirošana, tādā veidā maksājot arī mazāk par izvestajiem atkritumiem.

Rēzeknē šķiroto atkritumu savākšanas laukumā cilvēkiem bez maksas ir iespējams nodot elektroniskās iekārtas, lielgabarīta mēbeles, automašīnas riepas, papīru, plastmasu un metālu. Nevajadzīgais šķirošanas laukumā jānogādā pašiem. Kāda ģimene atvedusi vairākus maisus ar stikla burkām. Savukārt kāds cits vīrietis uz laukumu atvedis stikla pudeles.

“Ir jānodod. Mēs paši šķirojam. - Nav grūti, ka jāved? - Nē, es pilsētā dzīvoju. Vedu ne pirmo reizi. Esmu vedis arī vairāk,” stāsta vīrietis.

No 1.jūnija laukumā tiek pieņemti arī mīkstās plastmasas izstrādājumi, kā plēves, krējuma, jogurta trauciņi, vienreiz lietojamās glāzes, šķīvji, naži, karotes. Lai šķirotu arī šādus atkritumus, tie pašiem iedzīvotājiem jāved uz laukumu, tas gan nav ērti. Savāktā materiāla pagaidām nav daudz.

“Ja mēs skatāmies - no septiņu kubikmetru konteinera puse ir pilna, tas nav daudz, bet ļoti patīkami, ka tas materiāls vācas, trīs ar pusi kubikmetri neaizies uz apglabāšanu, bet aizies uz otrreizēju pārstādi,” atzīst SIA “ALAAS” izpilddirektors Jurijs Petkevičs.

Pagaidām tas esot testa variants, lai savāktu nepieciešamo mīkstās plastmasas daudzumu un nosūtītu iespējamai sadarbības kompānijai, kas šo materiālu pārstrādā.

“Mēs ļoti ceram, ka aizies saruna ar pārstrādātājiem, kuri ir gatavi paņemt, cerīgi skatāmies, ka mēs materiālus pieņemsim ne tikai šķirošanas laukumos, bet mēģināsim attīstīt šķirošanas punktus gan pie daudzdzīvokļu mājām, gan pie šķirošanas punktiem, kas izvietoti pa novadiem,” saka Petkevičs.

Rēzeknē šķiroto atkritumu apjoms pamazām pieaug. Daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji gan piesaka konteinerus šķirotajiem atkritumiem, gan atkritumus aktīvāk ved uz savākšanas laukumu. Jo cilvēki vairāk atkritumus šķiro, jo mazāk maksā par to izvešanu. SIA “Rēzeknes namsaimnieks” apsaimnieko ap 270 dzīvojamo māju, no tām 30 vietās izvietoti dalīto atkritumu konteineri.

“Tajos laukumos ir viens konteiners, kur cilvēki var izmest stiklu, un otrs konteiners, kur cilvēki var izmest PET pudeles, papīru, metālu vienā konteinerā. Ja mēs skatāmies datus no 2016.gada 1.janvāra līdz šodienai, kopā cilvēki ir sašķirojuši vairāk nekā 520 kubikmetrus atkritumus. Vienam liksies, ka tas ir maz, citiem, ka ļoti maz, bet process ir sācies,” stāsta SIA “Rēzeknes namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs Pēteris Dzalbe.

Pērn kopumā SIA “ALAAS” no savāktajiem šķirotajiem atkritumiem stikla daudzums bija ap 260 kubikmetriem, šogad līdz augusta sākumam 191 kubikmetrs, savukārt plastmasas, papīra un metāla apjoms pērnā gada laikā bija vairāk nekā četri tūkstoši kubikmetru, savukārt šogad septiņos mēnešos daudzums pietuvojās visa pērnā gada apjomam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pilsētvide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti