Ārpus Rīgas

Iekārtu komplektētājs «Euro DK» ar loģistikas centru Liepājā audzēs muskuļus

Ārpus Rīgas

Avīzes "Stars" žurnāliste Inese Elsiņa par Degumnieku lidlauka attīstības plāniem

Rēzeknes kultūras un atpūtas parkā gaidāmas pārmaiņas

Raiņa parkā Rēzeknē demontē atrakcijas, sola jaunu infrastruktūru

Rēzeknes Kultūras un atpūtas parkā, ko tautā dēvē par Raiņa parku, iecerētas pārmaiņas. Šobrīd tiek demontētas padomju laikā ierīkotās atrakcijas, jo tās, kā secinājusi pašvaldība, ir nolietojušās un to turpmāka izmantošana ir bīstama. Tāpat nolietojies ir arī pats parks.

Rēzeknes pilsēta līdz šim bija viena no retajām vietām, kur Kultūras un atpūtas parkā jeb tautā iesauktā par Raiņa parku joprojām bija saglabājies un visu vasaras sezonu darbojās karuseļu laukums. Šobrīd secināts, ka padomju laika karuseļi, šūpoles un citas atrakcijas nav drošas. Tāpēc laukums tiek demontēts.

Aģentūras "Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” pārstāvis Edgars Massals skaidro, ka turpmāk atrakciju parka teritorija tiks piedāvāta uzņēmējiem, kuri īsākā vai garākā laika posmā nodrošinās šo pakalpojumu.

“No 17.maija būs čehu atrakciju parks uz divām nedēļām. Un pēc tam tiks meklēti jauni uzņēmēji, kas vēlētos savas atrakcijas izvietot,” norāda aģentūras pārstāvis Edgars Massals.

To, ka esošais atrakcijas bija nolietojušās, atzīst arī atpūtas parkā sastaptie iedzīvotāji.

“Pēdējo reizi, kad uz kalniņiem braucu, tur čīkstēja, pīkstēja. Man bija bail,” atceras kāda sieviete.

Rita ir vecāmamma četriem mazbērniem, un viņa atminas, ka uz atrakciju parku savulaik vedusi arī savus bērnus:

“Bet bērniem tas nepieciešams. Tur nav tik liela biļete kā tad, kad atbrauc piepūšamās atrakcijas, tad dārgāk sanāk. Mums bija izdevīgāk šeit nākt. Bet tikai, lai būtu droši.”

Taču Rēzeknes Kultūras un atpūtas parkā ne vien vecie karuseļi, bet arī cita esošā infrastruktūra ir savu laiku jau nokalpojusi. Parkā atrodas skeitparks, tur katru dienu savu brīvo laiku ar skrejriteņiem pavada skolēni Roberts un Renards:

“Mums ir vecas rampas, redzat - paceļas rampa, bail nobraukt. Tu brauc, un tur ir šķībi... Ir veca, un vēl tur skrūves ārā iet. Pagaidām vizināmies, kā varam”.

Puiši atzīst, ka šobrīd esošajā infrastruktūrā pietrūkst izaicinājumu, iespēju dažādiem trikiem. Tika solīts, ka 2017.gadā tiks sakārtota šī parka teritorija, tāpēc jaunieši ir diezgan skeptiski noskaņoti, ka gaidāmi kādi uzlabojumi. To, ka vēl aizvadītajā gadā pilsētas pašvaldībā domāja, ka skeitparka atjaunošanas darbi tiks uzsākti, atzīst arī Ārējo sakaru nodaļas vadītāja Nataļja Jupatova, tomēr plāni neīstenojās. Taču šobrīd izskatās, ka šajā vasarā skeitparka teritoriju izdosies sakārtot.

“Projekts, kuru mēs iesniedzām Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas projektu konkursa ietvaros, ir apstiprināts. Diemžēl mēs joprojām gaidām finansēšanas līgumu un partnerības līgumu. Pašlaik varam garantēt, ka visas aktivitātes tiks uzsāktas jau jūnijā. Raiņa parkā tiks labiekārtota teritorija, kur atrodas skeitparks, tiks uzstādīti pilnīgi visi jauni elementi atbilstoši jauniešu vēlmēm,” saka Jupatova.

Savukārt vietā, kur atrodas Raiņa piemineklis, plānots labiekārtot laukumu, izveidojot āra trenažierus un aktivitāšu trasi “Pumptrack”. Ir izstrādāts sakārtošanas projekta pieteikums, kas iesniegts Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmā un šobrīd ir izskatīšanas stadijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt