Preiļos izskata variantus, kā pārveidot pilsētas centru

Preiļos šobrīd ikviens var izteikt viedokli par to, kā vēlētos, lai izskatītos pilsētas centrs. Pašlaik  tiek izstrādāts pilsētas centra teritorijas detālplānojums, kurā tiek izskatīti varianti par to, ko darīt arī ar autoostas ēku, kas ir sliktā stāvoklī, un ir jādomā, vai to nojaukt vai pārbūvēt. Tāpat tiek domāts, kā labiekārtot apkārt esošo teritoriju, lai pilsētas centrs iegūtu mūsdienīgu un pievilcīgu izskatu. 

Preiļos izskata variantus, kā pārveidot pilsētas centruLāsma Zute

  Preiļu autoosta ir viena no ēkām, kas atrodas Preiļu pilsētas centrā. Tā no ielas puses aizklāta ar aizsargsietu, lai pilsētnieku un viesu skatam noslēptu ēkas vizuāli nepievilcīgo izskatu. Ēka pieder pašvaldībai, un šobrīd tā domā, gan kā uzlabot gan pilsētas centra izskatu, gan ko darīt ar autoostas ēku.

  “Bez labierīcībām, ir malkas apkure, nav ērti, īpaši ar maziem bērniem. Mums pašiem ir neērti iebraucēju priekšā,” par namu stāsta Preiļu novada domes Attīstības daļas projektu vadītāja Sanita Meļko.

  Tika aptaujāti iedzīvotāji, kuri atzina, ka pilsētas centrā trūkst atpūtas vietu, vasaras kafejnīcu, velosipēdu celiņu. Šobrīd tiek izstrādāts Preiļu pilsētas centra teritorijas detālplānojums, kas paredz funkcionāli un vizuāli sakārtot Preiļu pilsētas centra teritoriju – ap vēsturisko Tirgus laukumu un autoostu. To izstrādā firma “Metrum”. Arhitektu redzējumā ir izskatāmi vairāki varianti, ko darīt ar pilsētas centru un autoostu.

  “Mums likās, ka ir jāuzlabo labiekārtojums, un mums visvairāk cilvēkiem gribētos atdot skvēriņu, kas ir pretī autoostai, un to mēs saskatām kā tādu zaļu teritoriju, kas būtu labiekārtojama mūsdienīgi,” saka SIA “Metrum” arhitekte Māra Kalvāne.

  Arhitekti paredz vairākus variantus, ko iesākt ar autoostas ēku, to paplašinot uz pagalma pusi, izbūvējot otro stāvu vai nojaukt un būvēt jaunu. Taču SIA “Jēkabpils autobusu parks” Preiļu filiāles direktors, kas ir ēkas nomnieks, uzskata, ka tā ir sliktā stāvoklī, tāpēc nebūtu prātīgi domāt par tās saglabāšanu.

  “Visi speciālisti deva vienu slēdzienu, ka tas, kas tur ir jāizdara, maksā daudz un, ja tur izdomā vēl otru stāvu... Es tur esmu katru dienu un es redzu, kāds ir mitrums.” SIA “Jēkabpils autobusu parks” Preiļu filiāles direktors Mortens Perševics.

  Ir aktualizēts jautājums arī par to, vai autoostai palikt līdzšinējā vietā. Domes deputātiem, kuri piedalījās pilsētas centra detālplānojuma projekta pirmās redakcijas prezentācijā, domas par to, vai pilsētas centrā ir jābūt autoostai vai nav, bija dažādas.

  “Būtu jāizskata vairāki varianti, nebūtu jāieciklējas uz šo vienīgo variantu. Savulaik bija idejas pārcelt blakus bibliotēkai. Piekrītu arhitektiem, ka pilsētas centrs būtu jāatbrīvo no mašīnām, jo tas iespaido drošību,” atzīst Preiļu domes deputāts Juris Erts.

  Savukārt deputāte Klavdija Zarāne, uzskata, ka autoostai jāpaliek esošajā vietā:

  “Es domāju, ka mums ir jādomā par cilvēkiem. Un mēs uzklausījām pārvadātāja viedokli, ka ar autobusiem brauc gados vecāki cilvēki, skolēni, invalīdi, kādam ir grūtāk pārvietoties, tad, protams, šobrīd tur, kur ir, tā ir izdevīga vieta, jo tur ir tuvu veikali, aptieka un līdz poliklīnikai nav tālu. Jādomā.”

  Vēl gan viss ir procesa sākumā, domājot par pilsētas centra vizuālajām pārvērtībām, atzīst Preiļu novada domes Attīstības daļas projektu vadītāja Sanita Meļko:

  “Mēs tiešām ļoti ceram uz idejām - gan vizuāli skaistām, gan funkcionāli ērtām. Tad mēs tālāk jau pakāpeniski, soli pa solim varētu meklēt finansējumu šīm idejām.”

  Līdz janvāra beigām notiek detālplānojuma sabiedriskā apspriešana, proti, ikvienam iedzīvotājām ir iespēja izteikt savu redzējumu par to, ko darīt ar pilsētas centru un autoostu. Līdz šim iedzīvotāju atsaucība ir kūtra.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pilsētvide
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti