Pērn pirmo reizi Rīgas apkaimēs izveidotās pļavas dažviet jau krāšņi uzziedējušas

Pērn pirmo reizi Rīgas apkaimēs izveidotās pilsētas pļavas dažviet jau krāšņi uzziedējušas. Pērn Latvijas dabas fonda un Rīgas domes projektā kopumā izveidotas 20 pilsētas pļavas un šoruden tiks iesētas vēl 10. Projekta pārstāvji secina, ka pļavas attīstās veiksmīgi, taču iedzīvotājiem jāapbruņojas ar pacietību, jo dabisku pļavu veidošanās process ir ilggadējs. 

Pērn pirmo reizi Rīgas apkaimēs izveidotās pļavas dažviet jau krāšņi uzziedējušas
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Latvijas dabas fonda pļavu eksperte Rūta Sniedze-Kretalova rāda vienu no pērn rudenī iesētajām pilsētas pļavām nogāzē pie Juglas upes promenādes. Jau pirmajā vasarā dabiskā pļava saziedējusi ar krāšņiem ziediem un tajā atrodams arī pļavas zvagulis, ko mēdz dēvēt arī par dabisko pļavu veidotāju.

Eksperte stāsta, ka projekta pļavās katrā vietā iesēts ap 40 pļavu augu sugu, kuras pakāpeniski attīstīsies, jo daudzi no augiem ir daudzgadīgi.

Lēnā ekoloģiskā procesa dēļ apkaimju iedzīvotājiem, kas arī paši iesaistījušies pļavu sēšanas talkās ir jāapbruņojas ar pacietību. Piemēram, Brasas apkaimē Miera un Kazarmu ielu krustojumā pilsētas pļava vēl nav tik krāšņa kā Juglā, rāda Brasas apkaimes biedrības vadītājs Raivis Dejus.

Izvēlētās pilsētas pļavas vietas Rīgas centrā un mikrorajonos pieteica paši iedzīvotāji. Un Raivis stāsta, ka vietējie arī pieskata nelielo pļavas saliņu.

Rūta Sniedze-Kretalova vēl stāsta, ka katrai pilsētas pļavai ir piemeklēta sava sugu daudzveidība un izveidoti atšķirīgi apsaimniekošanas plāni – daļa ir jāpļauj agrajā pļaujā, daļa nav jāpļauj. Projekta mērķis ir iesaistīt sabiedrību dabas daudzveidības stiprināšanā arī pilsētas apstākļos.

Pērn Latvijas dabas fonda un Rīgas domes projektā kopumā izveidotas 20 pilsētas pļavas un šoruden tiks iesētas vēl 10, kas kopumā veido ap 5 hektārus no pilsētas platības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt