Dienas ziņas

Korim «Kamēr...» atkal «Eiropas Grand Prix»

Dienas ziņas

Baltijas ceļš vieno paaudzes

Atklāta izstāde «Ogre kino kadrā»

Ogrē izstādē attēlotas ēkas, kurās tapušas pazīstamas latviešu filmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ogres vēstures un mākslas muzejā atklāta izstāde “Ogre kino kadrā”, kurā atainotas ēkas, kurās tapušas visiem labi pazīstamas latviešu kino filmas. Pirmā filma Ogrē esot uzņemta pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, bet pēdējā šogad.

Pateicoties tam, ka Otrais pasaules karš Ogrei lielus postījumus nenodarīja, līdz mūsdienām saglabājušās 20. gadsimta 20.-30. gados celtās vasarnīcas, kas allaž bijušas interesantas kino ļaudīm.

“Es sēdēju istabā un pa logu redzēju, ka piestāja busiņš ''Latvija'' ar uzrakstu “Rīgas kinostudija”, un nāk tāds bariņš cilvēku iekšā. Ļoti pieklājīgi, solīdi. Un saka, ka viņus interesē mūsu māja, un īpaši mūsu veranda,” atceras verandas saimniece Ieva Žihare.

Tā Žiharu dzimtas1920.gadā celtās mājas veranda 1986. gadā kļuva par filmēšanas laukumu epizodei  Riharda Pīka spēlfilmā ''Dubultnieks''. Kā interesantāko momentu saimnieces atceras, kā spaiņiem vārījušas kafiju un kā filmēšanas vajadzībām tikuši aizsaldēti verandas logi.

“Ir tāda metode laikam. Sāls un alus, bet tas joks bija tas, ka tie bija tie gadi, kad alkoholu pārdeva tikai no plkst. 14, un tad mēs pa blatu kā veci ogrēnieši gājām meklēt to alu. Tā bija tāda epizode, kā pārvērtās mūsu veranda,” stāsta Ruta Žihare.

Tā gan nav vienīgā senā ēka, kurā uzņemts kādas filmas fragments. Turpat netālu filmēta epizode ''Emīla nedarbiem''. Kino ļaudis viesojušies arī senajā aptiekas mājā, par ko vēsturiskas liecības saglabājušās Ogres  muzejā.

“Tā ir Pētera Širona aptieka, un šajā aptiekā reiz tika filmēta daļa no vienas sērijas filmai ''Ilgais ceļš kāpās''. Te ir vēsturiskā 20. gadu bilde, un man aiz muguras arī ir mēbeles, pie kurām šis fragments tika filmēts,” stāsta muzejpedagoģe Jana Iesalniece.

Divu filmu fragmenti Ogrē uzņemti arī šogad. Tagad ēkas, kurās tapušas latviešu kino filmas Aiga kalniņa iemūžinājusi arī akvareļos, kas apkopoti izstādē ''Ogre kino kadrā''.

“Man ļoti patīk, es pati pēc profesijas esmu vēsturniece un tieši ar arhitektūras vēsturi esmu ļoti saistīta,” stāsta izstādes autore Aiga Kalniņa.

Izstāde Ogres vēstures un mākslas muzejā apskatāma līdz  septembra nogalei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti