Dienas ziņas

Pēc divu gadu pārtraukuma mazpulcēni tiekas vasaras nometnē

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Nomainīs nokaltušos kokus A. Čaka ielā

Nomainīs nokaltušos kokus Čaka ielā 

Daži Rīgā, Aleksandra Čaka ielā, labiekārtošanas projekta ietvaros iestādītie koki nokaltuši, un tos plānots aizstāt ar jauniem. Koku stādītāji stāsta, ka saules pusē esošās lapotnes nav izturējušas svelmi. Kopumā projektu, kurā līdztekus kokiem plānotas arī puķu kastes, atkritumu tvertnes un velo novietnes, plānots pabeigt līdz augusta beigām.

Aleksandra Čaka iela ir viena no Rīgas dzīvākajām ielām – augstas mūra ēkas un maz koku. Ielas apzaļumošanas projekta ietvaros, kas sākās aprīlī, gar malām parādījušās kastes ar vidēja izmēra kokiem un košumkrūmiem. Vērīgākie dabas draugi pamanījuši, ka daži koki nokaltuši.

Uzņēmuma "Labie koki" vadītājs Edgars Neilands pastāstīja, ka koki iestādīti pārāk vēlu. Bija plānots tos stādīt pavasarī, taču projekta ilgās saskaņošanas dēļ tie iestādīti tikai aptuveni pirms nedēļas. Baltās akācijas, lai arī izturīgas un piemērotas pilsētām, līdz ar to bijušas vēl pārāk vājas, lai izturētu vasaras svelmi. 

Kopējās apzaļumošanas projekta izmaksas ir aptuveno 270 tūkstoši eiro. Projektā paredzēts uzstādīt ne tikai puķu kastes, bet arī soliņus, velo novietnes, atkritumu urnas un veikt citus labiekārtošanas darbus.

Ainavu arhitekte Helēna Gūtmane, kas strādājusi pie Čaka ielas projekta pastāstīja, ka sākotnēji bija plānots kokus stādīt gruntī, taču garo sarunu gaitā ar Rīgas domi vienojušies par kompromisa variantu –  sākotnēji mazākā skaitā stādīt kokus kastēs. Tad, ja būs otrā kārta, kokus stādīs gruntī, kas, protams, kokiem ir daudz labāks variants. Pēc Čaka ielas viņa vēlētos kokus arī uz Brīvības ielas.

Saskaitīts, ka varētu būt jāpārstāda astoņas akācijas, ko izdarīt uz sava rēķina apsolījuši izdarīt "Labie koki". 

Uzņēmuma vadītājs Neilands pastāstīja, ka lielajiem kokiem nepatīkot pilsētas un tos neesot viegli ieaudzēt, taču tieši lielie koki ilglaicīgi dod vislielāko labumu pilsētai un tās iedzīvotājiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt