Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Neapdzīvota ēka pārtop par mākslas darbu

«microRIBOCA» ietvaros pamesta ēka Bruņinieku ielā kļūst par mākslas darbu

Rīga un tās iedzīvotāji ir šī gada Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles starpgadu programmas centrā. Pasākumu ciklu atklās nākamnedēļ, un šobrīd mākslinieki uzsākuši gatavot performances un objektus. Viens no tādiem ir neapdzīvota ēka Bruņinieku ielā 14, kas tieši šobrīd pārtop par laikmetīgās mākslas darbu. 

Rīgā netrūkst pamestu koka ēku, kuru īpašnieki reizi pa reizei nokrāso tās vislētākajā – brūnajā krāsā. Tādēļ tās mēdz dēvēt par braunijiem. Viena no šādām mājām atrodas Bruņinieku ielā 14.

Pirms gaidāmās rekonstrukcijas pašreizējais īpašnieks vairāk nekā gadsimtu seno ēku nodevis mākslinieces un restauratores Ingas Melderes pārziņā. Tagad ikviens garāmgājējs var redzēt, kā vienmuļo braunija fasādi atdzīvina mākslinieku fantāzija.  

Vēl garāmgājēji varēs ielūkoties ēkas logos, kur būs redzama senā interjera un mūsdienu mākslinieku darbu simbioze. Ēkas Bruņinieku ielā apgleznošana notiek Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles starpgadu programmas “microRIBOCA” ietvaros, un šoreiz tās centrā ir Rīga un tās iedzīvotāji.

Mākslas darbu Bruņinieku ielā atklās nākamotrdien. Un, kā saka ēkas īpašnieks, tas būs skatāms līdz brīdim, kad šeit tiks uzsākti ģenerālrekonstrukcijas darbi, kādi vismaz šogad vēl netiek plānoti. Tāpat otrdien atklās arī citu “microRIBOCA” pasākumu ciklu, kas vairāku pilsētas rajonu iedzīvotājiem sagādāšot ne mazums laikmetīgu pārsteigumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pilsētvide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti