Dienas ziņas

Kuldīgā izgaismo Ventas rumbu

Dienas ziņas

Leģionārus piemin Rīgas centrā

Notiek Līksnas dievnama jumta remontdarbi

Līksnas dievnama jumta remonts tuvojas noslēgumam, bet finansējums vēl jāatrod

Daugavpils novada iedzīvotāji Līksnas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcu dēvē par novada pērli. Laika gaitā tās jumtā sāka veidoties caurumi, kas stipri bojāja nesošās konstrukcijas. Lai dievnamu saglabātu arī nākamajām paaudzēm, tam bija nepieciešama jumta renovācija. Par spīti apjomīgā darba finansiāliem sarežģījumiem, remontdarbi tuvojas noslēgumam.

Līksnas pagasta iedzīvotāji lepojas ar 1912.gadā neogotikas stilā celto Līksnas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcu. Taču pirms vairākiem gadiem, apsekojot ēku, saņemts atzinums, ka tās jumts ir kritiskā stāvoklī un tam steidzami nepieciešams remonts. 

Ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas finansiālu atbalstu tika izstrādāts būvprojekts baznīcas jumta konstrukciju stiprināšanai un jumta seguma nomaiņai. “Kad radās tehniskais projekts, tad mēs vairākkārt iesniedzām projektu, lai iegūtu līdzekļus. ELFLA – tādos projektos. Bet tur mēs neguvām atbalstu tāpēc, ka mums nebija līdzfinansējuma, jo tā summa bija iespaidīga – 150 un pat vairāk tūkstošu ar PVN,” stāsta Līksnas draudzes biedrības vadītāja Elita Skrupska.

Līksnas draudzes biedrības pārstāvji sāka rīkot dažādas aktivitātes, kurās aicināja ikvienu ar ziedojumiem atbalstīt baznīcas remontdarbus. Tā rezultātā savākti vairāk nekā 20 tūkstoši eiro. Dievnamam ir arī valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu statuss, kas pērn deva iespēju iesaistīties Sakrālā mantojuma finansēšanas programmā. Līksnas baznīca bija viena no 28 Latvijas baznīcām, kam piešķīra finansējumu.

“100 tūkstošu programma ir apgūta, un ir iesniegtas arī atskaites programmai. Tāpat esam apguvuši 20 tūkstošus, ko mums piešķīra Daugavpils novada dome. Bet šobrīd vēl naudas līdzekļi ir nepietiekami. Vēl ir vajadzīgi apmēram 30 tūkstoši.

Būvdarbi gan tūdaļ būs pabeigti, bet naudiņa mums vēl jāgādā,” stāsta Skrupska.

“Ir tāda lieta, ka ne kurš katrs var projektu uzrakstīt. Tur jābūt zināšanām, jābūt pieredzei. Tas, nu, nav vienkārši. Bet mums paveicies, ka baznīcas jumts un tātad ēka tiks saglabāta nākamajām paaudzēm,” saka Līksnas pagasta pārvaldes priekšsēdētāja Biruta Ozoliņa.

Pašlaik baznīcai ir nomainītas visas koka konstrukcijas, kuras bija avārijas stāvoklī. Tāpat jau ir saremontēts gandrīz viss jumts. Vēl sekos darbi pie karnīžu nomaiņas.

“Stāvoklis bija tāds, ka visas velves bija apklātas ar plēvi, lai ūdens no jumta netecētu un caur velvēm netiktu baznīcā. Bija vietas, kur šuves bija aizlīmētas ar līmlenti vai ko līdzīgu. Kad bija stiprs lietus vai sniegs, tas viss tecēja lejā. Redzamas pēckara sekas. Šeit trāpīja lodes, munīcija. Mēs pat atrodam lielas dzelzs šķembas. Sākumā likās: kā gan to visu salabot? Bet beigās jau visi zināja, ko un kā darīt. Problēmu vairs nebija,” atklāj uzņēmuma SIA “DEFASS-D” vadītājs Aleksandrs Cinne.

Tuvākajā laikā Līksnas draudzes biedrības pārstāvji vērsīsies Daugavpils novada domē, lai lūgtu trūkstošos naudas līdzekļus, ko par darbu samaksāt celtniecības firmai. Savukārt remontdarbus plānots pabeigt līdz lielākajiem svētkiem kristīgajā pasaulē – Lieldienām.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti