Liepājā šogad būtiski pārbūvēs vēsturiskā centra izejas uz pludmali

Liepājā šogad vērienīgas pārmaiņas piedzīvos vēsturiskā centra izejas uz pludmali – tās kļūs platākas, tiks ierīkots apgaismojums, pludmales zonā izvietos arī stacionāras publiskās tualetes, dušas un dzeramā ūdens punktus. Pārmaiņas skars arī esošos veloceliņus, kas daļēji tiks pārbūvēti, samazinot velobraucēju braukšanas ātrumu. Vērienīgie uzlabojumi notiks, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu. Kopējās projekta izmaksas pārsniedz pusotru miljonu eiro. 

Liepājā šogad būtiski pārbūvēs vēsturiskā centra izejas uz pludmaliInga Ozola

Liepājas pludmales teritorijas labiekārtošana un būtiski uzlabojumi jau iecerēti laikā, kad pilsētas vadošā arhitekta pienākumus pildīja Indulis Kalns, uzsvēra Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš. Ņemot vērā, cik nozīmīga piejūras pilsētai, tās iedzīvotājiem un arī tūristiem ir tieši pludmales zona, Liepājā tika izstrādāts pludmales tematiskais plānojums.

“Tas nebūtu noticis, ja tā laika galvenais arhitekts Kalna kungs nebūtu nācis ar tik uzstājīgu un ambiciozu programmu, ka pilsētai ir nepieciešams izstrādāt tematisko plānojumu pludmalei. Mēs noticējām viņa redzējumam. Es varu apgalvot, ka tas šobrīd ir lielākais plānojums Latvijā tieši pludmales teritorijai,” norādīja Ansiņš.

Tagad jau notiek šī pludmales attīstības plāna secīga ieviešana, skaidroja domes pārstāvis: “Pirmais projekts jau ir realizācijas stadijā, tas ļaus savienot pilsētas teritoriju ar pludmali. Tas ir objekts, ko saucam par Roņu ielas attīstības projektu. Šogad jau tur parādīsies pirmās dizainētās labierīcības, kas tiks pievienotas ūdens un kanalizācijas sistēmai, parādīsies pirmie dizainētie soliņi un atkritumu urnas, kas būs kā paraugs tam, kā pilsēta virzīsies uz priekšu.”

Liepājā šogad būtiski pārbūvēs arī vēsturiskā centra izejas uz pludmali. Liepājas pašvaldības administrācijas Projektu ieviešanas nodaļas projektu vadītāja Solvita Kaņevska atzīmēja, ka izmaiņas skars arī esošos veloceliņus, kas atrodas paralēli pludmalei.

Viņa akcentēja: “Lielākoties Izmaiņas skars veloceliņu sadaļu, jo tur veidosies tā saucamie pludmales vārti, kas būs apļveida konstrukcija un kustība gan gājējiem, gan velobraucējiem ar apstādījumiem vidus daļā, kā arī atpūtas soliņiem gar malām. Atsevišķos pludmales vārtos tiks izbūvētas labierīcības.”

Nākamais posms būt tieši liedaga vārti, tā ir sadaļa, kas saistīta ar smiltīm pludmales daļā.

“Būs izvietots sanitāri tehniskais aprīkojums, kas ietver gan āra dušas, labierīcības, velostatīvus info stendus un tā tālāk. Pašas izejas uz jūru kļūs platākas, aptuveni par pusmetru, tiks ierīkots apgaismojums. Tiks nostiprināta kāpu daļa un smiltis ar kāpu nožogojumiem. Tas būs līdzīgi, kā Pērkones ielas izejā ar koku zaru pinumiem. Būs arī koka žodziņš,” atklāja Kaņevska.

Visi gaidāmie būvdarbi pludmales zonā ir saskaņoti ar Valsts vides dienestu, atļauti gan paplatinājumi, gan norobežojuma risinājumi kāpu zonā. Tikmēr tūristiem un liepājniekiem šogad zināmā laika periodā atsevišķās pludmales izejās būs jārēķinās ar būvdarbiem un zināmām neērtībām. Projekta noslēgumā tās būs līdz šim gan vizuāli, gan labiekārtojuma ziņā iespaidīgākās pārmaiņas Liepājas pludmales apkārtnē, turklāt paralēli notiek leģendārās koncertzāles “Pūt, vējiņi!” vērienīgā pārbūve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt