Liepājā būvēs veloceliņu un sakārtos ielas līdz dabas nostūrim Zirgu salā

Liepājā turpina attīstīt Zirgu salu pie Liepājas ezera, kur pašlaik jau labi redzamas jaunās skrituļošanas trases aprises. Vasarā pie ezera atklāja Dabas māju, pirms tam izveidotas pastaigu laipas un izveidots putnu vērošanas tornis, bet jau šogad plānot uzsākt apjomīgus būvdarbus, lai sakārtotu ielu, kas savieno pilsētas centru ar dabas nostūri Zirgu salā.

Liepājā sakārtos ielas un būvēs veloceliņu līdz dabas nostūrim Zirgu salā
00:00 / 05:20
Lejuplādēt
Pēdējo gadu laikā Zirgu salā notikušās straujās pārmaiņas. Liepājas sporta pārvaldes vadītājs Elans Strazdiņš uzskata, ka jaunais skrituļošanas celiņš, kas izveidots Zirgu salā, būs ļoti noderīgs un labi papildinās pilsētas sporta un atpūtas infrastruktūru.  

 

"To jau mēs redzam, cik noslogots ir veloceliņš Piejūras parkā, kas iet līdz pat pilsētas robežai. Tiešām šī brīvā laika pavadīšanas nodarbe ir ļoti populāra, bet netraucēs braukt arī velosipēdistiem, iet māmiņām ar bērnu ratiņiem, vai braukt ar longbordiem un skeitbordiem – kā tos sporta valodā sauc," teica Strazdiņš.

No Zirgu salas paveras pilnīgi jauni skati uz vecpilsētu un tikko atjaunoto Svētās Trīsvienības baznīcu.

Vietām vēlreiz uzziedējuši dzeltenie biškrēsliņi, vējā līgani šūpojas ezera niedres, garām aizslīd kāda makšķernieka laiva, pastaigā dodas gājēji vai garām pabrauc velosipēdists. Tā ir arī vieta, kur vērot putnus – Liepājas ezers rudens migrācijas laikā tam ir viena no pateicīgākajām vietām Latvijā. 

"Man patīk vide, tas nav tieši pašā pilsētā. Cilvēki jau sāka pierast, ka tur ir uztaisītas laipas, var aiziet līdz galam uz putnu vērošanas torni, var braukt ar riteņiem, apskatīt salu. Ir tāda sajūta, ka esi ezera vidū, ārā no pilsētas.  Tāda nereāla sajūta, ka tā vieta tik ātri attīstās, liekas, ka tas nav pie mums, bet ārzemēs, kur ir ceļots," sacīja Liepājas Sporta pārvaldes vadītājs.

Dabas sajūtai blakus rosīgajam pilsētas centram ir liela pievienotā vērtība. Taču ne tik sen tā bija izgāztuve, kur "Liepājas metalurgs" izbēra rūpniecības pārpalikumus. Ilgus gadus tā stāvējusi novārtā un gaidījusi brīdi, kad notiks pārmaiņas.

Pašvaldībai izdevies piesaistiet finansējumu vietas attīstībai un īstenot vairākus projektus. Viens no tiem ir Dabas māja, kas tiks papildināta trīs gadu laikā, piesaistot Norvēģija finanšu instrumentu. 

"Zirgu sala attīstās, vieta ir tuvu pilsētai, lai apmeklētāji varētu ne tikai baudīt tās dabas vērtības, kas ir šajā vietā, bet arī izzināt un pētīt. Būs 15 ekspozīcijas, kas būs pieejamas apmeklētājiem, taps izglītības programmas skolēniem un skolotājiem. Tā būs vieta, kur varēs braukt skolnieki no visas Latvijas, lai varētu pētīt dabas procesus gan ārā Zirgu salā, gan Dabas mājā, piemēram, zem mikroskopa," stāstīja Dabas mājas vides eksperte Sniedze Više. 

Dabas mājā jau dzīvo skudras un Madagaskaras prusaki, radīta purva sajūta ar vaivariņiem un citiem augiem.

Tas ir līdz šim sasniegtais, taču ar to Zirgu salas attīstība nebeigsies, stāstīja Liepājas domes priekšsēdētaja vietnieks Gunārs Ansiņš.  

"Zirgu sala kā apbrīnas objekts tiks izmantots vēl vairāk, jo esam pieņēmuši lēmumu arī rekonstruēt bijušo dzelzceļa tiltu, izveidot ietves, veloceļu, kas ved uz Zirgu salu. Finansējums ir piesaistīts, tas nozīmē, ka tuvākā mēneša laikā sāksies darbība saistībā ar šo projektu," teica Ansiņš.

Zirgu salā iecerēts izveidot arī loku šaušanas centru un izbūvēt minigolfam paredzētus lielāka izmēra laukumus. Pašvaldība piedāvā Zirgu salā uzņēmējiem atvērt arī kafejnīcu Dabas mājas tuvumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt