Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Zolitūdes traģēdijai aprit septiņi gadi

Rūpes par lielizmēra valsts karogiem

Lielizmēra valsts karogu uzturēšana pašvaldībām sagādā dažādus izaicinājumus

Ne tikai svētku laikā, bet visu gadu vairākās  pilsētās mastā plīvo lielizmēra valsts karogs. Pirmo uzstādīja pirms pieciem gadiem Ogrē, gadu vēlāk Valkā un Smiltenē, pēc tam arī citās pašvaldībās. Dažviet karogs ir pat piecdesmit kvadrātmetrus liels, tādēļ to uzturēšana un kopšana sagādā dažādus izaicinājumus. Katrai pašvaldībai ir savas metodes, lai uzturētu lielā izmēra karogus pienācīgā izskatā cauru gadu. 

Valkai ir īpaša vieta mūsu valsts vēsturē – te Latvija sāka savu pašnoteikšanos. Tieši tāpēc arī karogam Valkā ir īpaša nozīme.

Gaidot Latvijas simtgadi, lielizmēra karogu Valkā uzstādīja pirms četriem gadiem Lāčplēša dienā. Kopš tas pilsētā redzams plīvojam jau no tālienes, Valkas iedzīvotāji jo īpaši seko līdzi, lai tas vienmēr būtu tīrs un nesaplēsts. Rūpes par to uzņēmies Valkas Kultūras nams. 

Valkas Kultūras nama direktors Aivars Ikšelis stāstīja: “Valcēnieši paši ļoti seko līdzi, kā karogs stāv tur tajā laukumā. Ja karogs ir mazlietiņ paslīdējis uz leju, tad obligāti no rīta domē vai policijā atskan zvans – mūsu lielais karogs ir ne tā, kā vajadzētu.”

Kopš karogs uzstādīts, bijuši dažādi izaicinājumi tā uzturēšanā – lielākais ienaidnieks karogam ir vējš, stipras lietavas un sals.

Ikšelis skaidroja, ka karoga lielais izmērs ir daļa no problēmas: “Karogs pats ir liels pēc savas formas, līdz ar to karogs apledo kļūst ļoti, ļoti smags.

Un tad ir gadījumi mums bijuši  – karogs vienkārši jānoņem, tiek nests Kultūras namā un atkausēts un tad tiek likts atpakaļ vietā.”

Valkā lielo karogu maina vismaz vienu reizi gadā, un tas izmaksā 500 eiro. Arī Smiltenē monumentālais karogs Jāņukalnā plīvo jau četrus gadus. Pašvaldībā stāsta, sākotnēji parastā auduma karogs bijis jāmaina teju katru mēnesi. 

“Šobrīd ir izvēlēts cits audums, kas ir poliestera audums, kurš kalpo ilgāk, ir vieglāks un izturīgāks pret laika apstākļiem. Tas arī ir jāmaina retāk, šobrīd redzam, ka tas kalpo vairāk nekā septiņus mēnešus,” norādīja Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Mūze.

Smiltenē karogs ir izmērā mazāks kā citviet, līdz ar to, tā nomaiņa ir lētāka – nedaudz vairāk kā 300 eiro.

Savukārt Ogrē par 5 metrus plato un 10 metrus garo karogu rūpējas tērpu pārzine. 

Ogres Kultūras centra pārstāve Elīna Aupe minēja: “Šī ir tā lieta, kur budžetā naudu atradīsim, jo tērpu pārzine, viņa pati karogu gatavo pēc atbilstošām proporcijām, un mēs jau zinām, kur šos audumus varam iegādāties.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt