4. studija

4. studija

4. studija

No cik gadiem sabiedrībā sākas diskriminācija vecuma dēļ?

Vai Ropažu muižas parka labiekārtošana apdraud dižkokus?

Labiekārto Ropažu muižas parku; bažas par ietekmi uz kokiem

Labiekārtošanas darbi dārzos un parkos rit pilnā sparā, tostarp Ropažos, kur tiek labiekārtots vēsturiskās  muižas parks. Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma "4. studija" uzrunātie ropažnieki priecājās par parka labiekārtošanu. Vienlaikus gan izskan bažas, ka darbi kaitējot parkā esošajiem kokiem.

LTV raidījuma "4. studija" pastkastītē iekritusi gara vēstule no "Ropažu komandas" ar sūdzībām par to, ka Ropažu muižas parkā tā rekonstrukcijas laikā tiekot apskādēti dižkoki un to saknes.  Vēstulē teikts: "Netika ņemti vērā sugai raksturīgie pieaugušā koka izmēri! Koka sakņu kamols ir proporcionāls vainagam – cik liels vainaga diametrs, tik plaša zemē plešas tā sakņu sistēma. Tas skats, ko mēs redzam bildēs, ir nežēlīgas rīcības sekas, darbs tiek veikts gar pašiem dižkoku stumbriem! Šeit rodas neērtais jautājums, vai tas ir likumīgi? Vai saskaņotie projekta dokumenti atbilst likuma prasībām ar  reālo atrašanos vietu dabā?"

"4. studijas" aicinājumam satikties vēstules autors, kas sevi dēvē par "Ropažu komandu", neatsaucās, tādēļ LTV raidījums devās pētīt muižas parku un tajā notiekošos darbus, kā arī uzrunāt vietējos iedzīvotājus.

Ropažu iedzīvotājs Markuss uzteica parka labiekārtošanu. "Ir ļoti jauki tas, ka atjauno, jo tur tagad varēs normāli pa taciņām staigāt, nebūs jāstaigā pa smiltīm," viņš sacīja. Tāpat domā arī Baiba: "Super, man patīk! Es tur bieži pastaigājos, un tagad būs sakopts ļoti smuki!". Prieku par parka labiekārtošanu pauž arī  vairāki citi vietējie iedzīvotāji.

Ropažu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Inga Koleča atzīst: "Lietus laikā iepriekš parkā bija ļoti daudz lielu peļķu, bija sūdzības no vietējiem iedzīvotājiem, ka nav iespējams gluži sausām kājām izstaigāt parku dažādu pasākumu laikā, ir neērtības māmiņām ar bērniem.

Un, atsaucoties uz iedzīvotāju ierosinājumiem, pašvaldība izstrādāja projektu, un vairākās kārtās notiek šī projekta realizācija."

Tātad – galvenās izmaiņas parkā saistītas ar gājēju celiņu izveidi. Bet – kā tad īsti ir ar jau piesauktajiem dižkokiem – vai tie ir apdraudēti?

"Šodien vēlreiz izstaigājām visu parka teritoriju, pārliecinājāmies par to, ka mēs tādus būtiskus pārkāpumus nemanām, neredzam. Jā, ir vietas, kur gājēju celiņš, kas šeit tiek izbūvēts, piekļaujas diezgan tuvu vecajiem kokiem, taču mēs esam pārliecināti, ka tas neapdraud šo koku esamību un stāvokli. (..) Parkā nav neviena dižkoka. 2014. gadā pašvaldība ir veikusi koku inventarizāciju, mums ir inventarizācijas plāns, kurš apstiprina, ka šajā Ropažu vēsturiskās muižas parkā nav neviena dižkoka," stāstīja pašvaldības pārstāve.

Arī Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti apstiprina, ka parkā neviena dižkoka nav un arī dabai kopumā nekāds kaitējums patlaban netiek nodarīts.

"4. studiju" pārsteidz īsi pēc filmēšanas saņemts telefona zvans no ilgi gaidītās "Ropažu komandas". Izrādās, ar šādu nosaukumu novadā ir reģistrēta partija, taču vēstule nemaz neesot no viņiem un ierosinātā tēma tiem esot pārsteigums. Tagad tikšot meklēts vēstules sūtītājs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt