Kuldīgā radīta pašiem sava koprades un kopā strādāšanas telpa

“Metro Coworking Kuldīga” ir vairāku domubiedru un ģimeņu radīts produkts, kas tagad piedāvās darba vietu pašnodarbinātām personām vai radošiem cilvēkiem, kuri bieži vien strādā mājās.  

Jaunā kopā strādāšanas telpa atrodas bijušā veikala “Metro” telpās. Kuldīgā šajā vietā regulāri notiks arī izglītojošas lekcijas par dažādām tēmām. 

Zīmīgais nosaukums  “Metro” raksturo pašu koprades telpu ideju. Atnāc, pastrādā, ej tālāk un atkal atgriezies, gluži kā iekāp un izkāp metro stacijā.  Ideja veidot kopā strādāšanas telpas radusies ģimenēm, kuras uz dzīvi Kuldīgā pārcēlušās no Rīgas.

“Metro Coworking Kuldīga” vadītāja Inga Ziņģe-Pupiņa stāsta, ka ēkā izvietoti arī apartamenti un vienlaikus arī pētīta tās vēsture.

Jauna koprades telpa Kuldīgā
00:00 / 03:27
Lejuplādēt

“Namu cēlis ebreju uzņēmējs Roberts Hercbergs. Par godu viņam iedevām šo vārdu arī apartamentiem. Namu sāka apdzīvot 1875. gadā. Robertam Hercbergam bija vīzija, ka apakšstāvā notiek aktīva uzņēmējdarbība, bet augšstāvos ir dzīvojamās telpas. Mēs šo vīziju esam satvēruši. Turklāt nams ir viens jūgendstila paveidiem, kādi Eiropā atrodami tikai daži. Mēs nemaz nezinām, kādas mums ir pērles,” noslēdz Ziņģe-Pupiņa.

Mūsdienīgās telpas, kas vienlaikus ļauj satvert arī Kuldīgas vecpilsētas arhitektūras šarmu, tagad aicinās pie sevis tos, kuri meklē telpas darbam ārpus mājām, bet viņiem nav nepieciešams pašiem savs birojs. Šāda vieta nesen tika atklāta Liepājā, tāpēc Kurzemes biznesa inkubatora pārstāvis Intars Zēns stāsta, kā abu vietu radītāji plāno sadarboties. 

“Kuldīga ir ļoti piemērota pašnodarbinātām personām, radošiem cilvēkiem. Esam vienojušies, ka kuldīdznieki varēs strādāt pie mums divas dienas bez maksas un otrādi,”  skaidro Zēns. “Abpusējais izdevīguma princips.  Pats arī, izmantojot biedra karti, drīzumā centīšos izmantot šo iespēju.”

Vecpilsētas vidē radītā vieta vienlaikus ir saistoša gan ar savu interjeru, gan tur atrodamajiem mākslinieku darbiem. Turpina viena no idejas autorēm, interjera dizainere Aiga Vaitkus.

“Man ļoti patika šīs ēkas logi. Tie ir lieli un plaši. Lietas, kas notiek telpā, ir pārskatāmas un sasniedzamas no ārpuses. Runājot ar kolēģiem, draugiem -  komandu, mums radās doma par “coworking”, kas šobrīd jau ir ļoti populāra ideja,” atmiņās par šīs idejas pirmsākumiem dalās viena no tās autorēm, interjera dizainere Aiga Vaitkus. “Mana vēlme ir atraisīt šajās telpās radošo virzienu, redzēt kāda mākslinieka bildi un to arī iegādāties.”

Jau šobrīd “Metro” telpās redzami vairāku autoru darbi, kas vienlaikus papildina jauno koprades telpu interjeru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti