Kuldīgā apstādījumi top saskaņoti un pieskaņoti

Veidojot apstādījumus pilsētvidē, Kuldīgā pat pamanās tulpju krāsu pieskaņot senatnīgajiem dakstiņiem. Tāds ir tulpju klājums pilsētas centrā pie gleznainās Alekšupītes. Lai apstādījumi un ziedi harmoniski iekļautos Kuldīgas vecpilsētas ainavā, pilsētā pirms vairākiem gadiem profesionāļu komanda izstrādāja apstādījumu koncepciju. Tagad, katru gadu nedaudz kaut ko pamainot, var baudīt darba augļus.

Kuldīgā apstādījumi top saskaņoti un pieskaņoti
00:00 / 04:00
Lejuplādēt
„Pavasarī gribas pirmo ziediņu ar tulpju stādījumiem. Šogad tās pieskaņotas Kuldīgas dakstiņu krāsā, vecināti brūngans uz dzeltens,” par pilsētas rotu – tulpēm, kas tagad priecē ar savu krāšņo ziedēšanu visās iespējamās krāsās, stāsta uzņēmuma „Kuldīgas komunālie pakalpojumi” zaļumsaimniecības daļas vadītāja Dzintra Strazda, viņa ir rosīga un apņēmības pilna darboties:

„Mums Liepājas ielā ir hercoga Jēkaba lādes, kur mēs pavasarī stādām atraitnītes. Tajās mēs stādām puķes divas reizes gadā.  Puķes tiek veidotas kā  pļava, tur ir viegli ziediņi, lai nav smaguma sajūtas, nestādām pelargonijas. Arī kafejnīcu un veikalu saimnieki izveido ziedu traukus - katrs savādāk, bet gaumīgus.”

Tieši Kuldīgas vecpilsētas šarms, koka logi, kam te pievērsta īpaša uzmanība, ir tas, kas rada īpašo atmosfēru, atliek vien to sajust un pielāgoties ar ziediem.  

Viena no skaistākajām vietām Kuldīgā ir pilsētas dārzs, atzīst Dzintra Strazda:

„Tur ir ziedu upe, kur satek visas Kuldīgas puķes. Ziedu upe priecē tūristus jūlijā, kad pilsētā ir „Kuldīgas dzīres”. Tur zied peonijas, flokši, tur ir piemērotākas puķes mitrākai un ēnaināki vietai – rudbekijas, helēnijas, kaķumētras.”

Pirms vairākiem gadiem Kuldīgā tika izstrādāta apstādījumu koncepcija, tāpēc būvvaldes nodaļas vadītāja Jana Jākobsone rāda  lielu mapi ar simtiem lapaspušu, kur tad redzami izstrādātie ieteikumi un vadlīnijas Kuldīgas apstādījumiem. Viss sīki un smalki izpētīts, kur un kā labāk izskatīsies augu stādījumi:

„Runa nav par kokaugiem, bet puķēm. Koncepcijas izstrādātāji ir „ZALA Landscape Architets” - Linda Zaļā un Madara Lezdiņa. Mēs priecājamies, ka mums ir šāda koncepcija, jo tur ir norādīti augi, kas paspilgtina mūsu vecpilsētas raksturu.”

Tika uzdoti jautājumi, vai tiešām pie katras ēkas vajadzīgas puķu kastes, meklēti dažādi risinājumi, procesu atminas Jana Jākobsone.

Šobrīd Kuldīgas vecpilsētas bruģim un dakstiņiem piestāv krāšņie tulpju stādījumi. Saulē īpaši izceļas baltās un sarkanās tulpes, kas veltītas Latvijas dzimšanas dienai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti