4. studija

Kāpēc vecs, slims cilvēks meklē palīdzību, bet - to nesaņem?

4. studija

Vai iepazīšanās portāli veic datu aizsardzību un uzņemas atbildību?

Peldvieta Ķīšezera krastā turpmāk būs pieejama tikai kafejnīcas klientiem!

Kafejnīcai Ķīšezera krastā lūgs noņemt norobežojumus un norādes, ka vieta paredzēta tikai klientiem

Kāda atpūtniekiem agrāk pieejama zaļā zona Rīgā, Ķīšezera krastā, nonākusi kafejnīcas pārziņā. Raidījuma “4. studija” sižetā redzams, ka teritorijā pie ūdens ir izvietoti galdiņi un krēsli, tā norobežota ar virvēm, pie kurām piestiprinātas norādes “Kafejnīcas klientiem”. Zemkopības ministrija, kā arī Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments LSM.lv norādīja, ka teritorijai pie ūdens vajadzētu būt pieejamai ikvienam, ne tikai kafejnīcas apmeklētājiem. Teritorijas nomnieks SIA “Rīgas meži” kafejnīcai lūgs noņemt norobežojumus un norādes.

ĪSUMĀ:

  • Teritorijas nomnieks SIA "Rīgas meži" kafejnīcai iznomā teritoriju par 2335 eiro gadā.
  • Zemkopības ministrija norāda, ka atpūsties šai teritorijā var tikai pēc saskaņošanas ar nomnieku, bet iespējai pārvietoties pa šo zonu jābūt ikvienam.
  • Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā skaidro, ka galdiņi un krēsli tur drīkst atrasties atbilstoši lokālplānojumam, bet teritoriju nedrīkst norobežot.
  • Rīgas pilsētas būvvaldē saskaņota galdu un krēslu novietošana, bet ne norobežojošās virves un uzraksti.
  • "Rīga meži" kafejnīcai lūgs noņemt norobežojās virves un uzrakstus un aicinās ļaut piekļūt krastam ikvienam.

Uzmanību Ķīšezera krastā esošajai kafejnīcai pievērsa Mežaparka apmeklētāja Monta Poča. Raidījumam “4. studija” viņa norādīja, ka, no vienas puses, ir labi, ka krastmalā atvērta kafejnīca un cilvēkiem tur ir iespēja iegādāties ēdamo un dzeramo.

Taču, no otras puses, sievietei nešķiet godīgi, ka tagad šī zona nav pieejama visiem cilvēkiem: “Ķīšezera malā gadiem ir smuks zālājs, kur cilvēki ir nākuši, viņiem ir bijusi iespēja atpūsties ar bērniem, nolikt tur kādu deķīti un vienkārši atpūsties zaļā zālītē. Tagad ir tā, ka kafejnīca visā platībā ir izvietojusi savus galdus, pašā galā stāv uzraksts, ka tur drīkst atrasties tikai kafejnīcas klienti,” norādīja Poča.

Teritorijas nomnieks ir SIA “Rīgas meži”, kas teritoriju izsoles kārtībā iznomājis par 2335 eiro gadā. Kafejnīcas īpašniekiem vēl ir jāmaksā 800 eiro gadā par infrastruktūru. Uzņēmuma valdes loceklis Edgars Vaikulis raidījumam “4. studija” stāstīja, ka iepriekš tur bijusi aizlaista teritorija, ko uzņēmums aicinājis neizmantot. “Rīgas meži” ieguldījuši 15 tūkstošus eiro teritorijas sakopšanā.

“Organizējām izsoli šīs teritorijas apsaimniekošanai, faktiski tieši kafejnīcas ierīkošanai, jo to paredzēja gan Mežaparka lokālplānojums, gan arī bija ļoti daudz Mežaparka apmeklētāju lūgumu," skaidroja Vaikulis, norādot, ka Mežaparkā ir vēl daudz citu vietu, kur atpūsties. 

Izņemot šo - salīdzinoši nelielo piekrastes daļu - visa pārējā piekraste ir brīvi pieejama, norādīja SIA "Rīgas meži" pārstāvis Vaikulis.

"Ir gan soliņi, gan ugunskuru vieta. (…) Ir tikai pašsaprotami, ka, ja kafejnīcā cilvēks apsēžas, vēlams, lai tas būtu kafejnīcas klients," teica Vaikulis.

Zemkopības ministrijas pārstāve Rūta Rudzīte LSM.lv norādīja, ka saskaņā ar Civillikuma I pielikumu

Ķīšezers ir publisks ezers, un tam ir paredzēta 10 metru tauvas josla, kurā atpūta atļauta tikai pēc saskaņošanas ar zemes īpašnieku, taču iespēja pārvietoties pa šo zonu jānodrošina ikvienam.

“Kafejnīcas teritorijā ietilpstošajā tauvas joslā, atbilstoši likumā noteiktajam, bez saskaņojuma un maksas būtu jābūt iespējai pārvietoties kājāmgājējiem un makšķerniekiem, tostarp no krasta makšķerēt, bet diemžēl peldēties vai atpūsties tajā varētu tikai ar zemes īpašnieka atļauju, šajā gadījumā zemes iznomātāja atļauju,” skaidroja Rudzīte. 

Rīgas (RD) Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Solvita Brence-Kauste LSM.lv pauda, ka atbilstoši šīs teritorijas lokālplānojumam tur drīkst atrasties galdiņi un soli, taču teritorija nedrīkst būt norobežota un pieejama tikai kafejnīcas klientiem.

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns LSM.lv norādīja, ka teritorijas nomnieki ar būvvaldi ir saskaņojuši tikai galdu un solu novietošanu.

Ņemot vērā izvērtušos situāciju, uzņēmums "Rīgas meži", lai neviens netiek aizvainots, lūgs kafejnīcai virves un norādes noņemt, ļaut piekļūt krastam visiem, kuri to vēlas, un aicinās apsvērt iespēju samazināt izvietoto galdu un solu skaitu, norādīja Vaikulis.

“Sabiedriskās ēdināšanas un viesmīlības bizness Covid-19 izplatības, ārkārtas situācijas, ceļošanas ierobežojumu  un iedzīvotāju paradumu maiņas dēļ šobrīd ir uz izdzīvošanas robežas, tādēļ “Rīgas mežu” vārdā varu apliecināt, ka pilnīgi noteikti nepazemošu nomnieku ar pārmetumiem vai vēl jo vairāk – kādām sankcijām. Diemžēl, bet pakalpojuma sniegšana kafejnīcas īpašniekam jau šobrīd ir nerentabla, un prognozēju – situācijai šajā jomā neuzlabojoties, drīz varam palikt bez ēdināšanas pakalpojuma sniedzēja, līdz ar to Ķīšezera krastā nebūs vairs ne auklu, ne zīmīšu, arī ne solu un galdu,” piebilda Vaikulis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt