4. studija

4. studija (ar surdotulkojumu)

4. studija

Kāpēc Rīgas mikrorajonus ieskauj lielgabarīta atkritumu kalni?

Kad tiks salabots pirms trijiem gadiem par nedrošu pasludinātais Deglava tilts?

Kad beidzot tiks pabeigts Deglava tilta remonts?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Augusta Deglava tilta remontdarbi norit jau sen, un, tikko kā šķita, ka visi remontdarbi ir pabeigti – nekā, atkal ir kaut kādas satiksmes organizācijas izmaiņas. Kad beidzot šī tilta remonts tiks pabeigts?

Jau 2019. gada aprīlī tika lemts slēgt Deglava tiltu, jo izrādījās, ka tas nav drošs ekspluatācijai. Sākās remontdarbi, kas nav pabeigti joprojām. Rīdzinieki ir pacietīgi, tomēr, diendienā šķērsojot tiltu, šķiet, ka atkal tiek veikti iepriekš jau paveiktie darbi un notiek tāda kā mīņāšanās uz vietas.

"Sākotnēji tiltam tika paredzēts tikai kosmētiskais remonts, šobrīd tiltam ir veikta rekonstrukcija pilnā apjomā.

Mēs atceramies, ka pirms pāris gadiem Būvniecības valsts kontroles birojs slēdza šo tiltu, līdz ar to tika veiktas projekta izmaiņas, un šobrīd mēs nevaram salīdzināt šos termiņus un paredzētos darbus ar to, kas ir veikts šobrīd, tās ir divas nesalīdzināmas lietas," stāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora biroja vadītājs Jānis Vaivods.

"Sākotnēji Deglava tiltu tiešām bija paredzēts pabeigt labu laiku atpakaļ, tomēr saistībā ar atklātajām nepilnībām termiņš bija noteikts šī gada vasara, tomēr pašos pēdējos būvdarbu etapos, veicot balsttīklu smilšu strūklas operācijas, tika atklāts, ka to balsttīklu, kas atrodas tilta laidumā, kas atrodas virs dzelzceļa sliedēm, stāvoklis ir krietni sliktāks nekā pārējos balsttīklos, kas ir izvietoti uz citiem tilta balstiem, un līdz ar to tika pieņemts lēmums sabiedrības drošības labad šīs te balsttīklas nomainīt, līdz ar to šobrīd ir noslēgta papildu vienošanās ar būvuzņēmēju un panākts, ka līdz novembra beigām tiek salaboti arī bojātie balsttīkli, un tajā brīdī tilts arī tiks atklāts kustībai," piebilda domes pārstāvis.

Tātad – remontu bija plānots pabeigt vasarā, bet atklājušos nepilnību dēļ nolemts veikt papildu darbus, kas jāpabeidz līdz šī mēneša beigām. Bet ja nu atklāsies vēl kādi kārtējie defekti?

"Šobrīd mēs uz balsttīkla neesam konstatējuši nekādas novirzes no grafikiem, bet, protams, Covid-19 apstākļos viss var būt iespējams. Mums ir vairāki objekti, kuros veselas brigādes tiek noņemtas un noliktas karantīnā, līdz ar to, ja nebūs šādu apstākļu, es gribētu teikt, ka līdz novembra beigām mums būs pabeigts," teica Vaivods.

Patlaban uz tilta notiek divi paralēli remontdarbi, jo līdz ar balsttīklu uzlabošanu strādā arī būvnieki, kas veic pavisam citus darbus, proti – “kļūdu labojumu”.

"Attiecībā uz otru sadaļu, mēs joprojām labojam pirmajā līgumā konstatētos defektus, kas ir šie defekti, kādēļ tika lauzts iepriekšējais līgums ar būvnieku. Un mēs arī šeit esam uzdevuši termiņu, ka līdz novembra beigām iepriekšējam būvniekam ir jānovērš konstatētie defekti. Šeit ir stāsts par karnīzēm, kuru dēļ tika lauzts līgums. Viņiem par šīm karnīzēm netiks apmaksāts finansējums, tomēr viņiem ir jānodrošina, lai līdz novembra beigām tās nodrošinātu tilta ilgmūžību," teica pašvaldības pārstāvis.

Un tad gan Satiksmes departamentā solīja, ka vairs nekādi citi remontdarbi Augusta Deglava tiltam nav paredzēti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti