Jūrmalniekiem uzdāvinātas publiski pieejamas klavieres

Piektdien, 10.augustā, Jūrmalā pie Bulduru izstāžu nama un Turaidas ielas galā atklātas publiski pieejamas apgleznotas klavieres, kas spēlētgribētājiem būs pieejamas līdz pat vasaras beigām.

Pirms nepilna mēneša apgleznotas klavieres uzstādītas Kuldīgā, Mārtiņsalā. Savas pilsētvidē uzstādītas klavieres ir arī Liepājai.

Visas šīs klavieres savām pilsētām ziedojuši vietējie iedzīvotāji, kam klavieres vairs nav nepieciešamas. Padarot klavieres publiski pieejamas un dodot iespēju tās spēlēt garāmgājējiem, tām tiek piešķirts ilgāks mūžs, norādīja viens no projekta autoriem – mākslinieks Andris Lanka.

Andris Lanka: Par publiski pieejamām klavierēmMadara Fridrihsone

 “Mēs šo ideju smēlāmies no Vankūveras, Kanādā, kur vasarā ir līdzīgi apstākļi kā mums šeit Latvijā, un, redzot, ka, ja jau tur tās klavieres vasaras mēnešos arī tur, tad jau mēs arī skatījāmies, ka tas varētu notikt arī Latvijā,” stāstīja Andris Lanka.

Vasaras beigās klavieres ieziemo.

Savukārt nesen projekta autori saņēma e-pastu no Liepājas – viena mamma stāstīja, ka bija aizvedusi savu 7 gadus veco meitu, viņa paspēlēja klavieres, un, ejot mājās, meitai bija tikai viens jautājums – “kad es varēšu iet uz mūzikas skolu”.   

Projektam ir divas puses -  gan parādīt savas prasmes, gan arī tā kā ievilināt cilvēkus, kuri var nodomāt, ka es varētu arī kaut ko mācīties tālāk, stāstīja Lanka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pilsētvide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti