Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valdim Bušam veltīts mākslas plenērs

Stāķu parkā top mozaīka atpūtai

Gulbenes novadā top mozaīka atpūtai

Ar vienu mozaīkā izliktu pieturu Šķieneros un iegūto sabiedrisko mediju balvu - "Kilogramu kultūras" - viņiem ir par maz! Māksliniece Linda Riņķe ar draugiem šovasar Gulbenes pusē Stāķu parkā nu veido mozaīkā izliktu atpūtas vietu – dīvānus un šaha galdu! Tie noteikti kļūs par kārtējo apliecinājumu tam, cik sakopta kļūst vide, ja tai palīgā nāk apkaimes ļaudis.

Apkaimes laukos jau jaušams viegls rudens pieskāriens, bet Stāķu parkā starp kokiem  izstiepta koši zila telts. Zem šī improvizētā jumta no Latvijas lietus slēpjas Spānijā dzīvojošā māksliniece Linda Riņķe - jau atkal te top mozaīka.

Mazo Arvi te sauc par pieturas bērniņu - kamēr mamma Alise ar tēti Arvi piedalījās Šķieneru pieturas veidošanā, Arvis juniors vēl bija puncī. Taču pirmos soļus viņš spers, jau turoties pie parka jaunajiem soliņiem. Tos no betona gatavo viņa tētis, bet Linda uz tiem izklās mozaīku.

Linda ar kārtīgu āmuru rokā demonstrē, kā no lielajām flīzēm tiek pie vajadzīgā izmēra gabaliņiem. Nekādas mākslas, vien smags fizisks darbs! Tāpat atpūtas solos iestrādās trauku zīmējumus. Jo pērn atsaucās daudzi ziedotāji un projektam deva ne vien flīzes, bet pat servīzes un zupas terīnes.

Lai īstenotu jauno projektu, Rubeņu ģimene rakstīja pat divus projektus. Bija vajadzīgi 450 eiro materiāliem, kā  arī apmaksāt Lindas ceļu uz Latviju. Darba rokas te ir laipni gaidītas, jo smalkā mozaīkas gabaliņu šuvošana prasa laiku un pacietību. Tāpat parka jauno soliņu veidotāji aicina ziedot košas flīzes, jo pārsvarā krājumos ir pasteļtoņi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pilsētvide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti