Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pārtraukta Rundāles multifunkcionālā centra būvniecība

Grobiņā top Ālandes upes atpūtas komplekss

Grobiņā Ālandes upes atpūtas kompleksā vissarežģītākā - gabionu sienas izveide

Lai apzinātu un saglabātu Grobiņas kultūrvēsturiskās vietas, līdz šī gada nogalei tiek īstenota sen lolota iecere par Ālandes upes atpūtas kompleksa izveidi. Tiek veidota vairāk nekā trīs kilometru gara pastaigu taka, kas savienos arheoloģiskos pieminekļus, bet vienā no tiem - viduslaiku pilsdrupās - top estrāde. Būvnieki atzīst, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem šajā vēsturiskajā objektā ir vairāk nekā divu metru augstās gabionu sienas izveide uz rietumpusē nodrupušajiem pilsdrupu mūriem.

Gabionu sienas veidošanai metāla pinuma režģos pēc iespējas blīvāk tiek likti šķeltie laukakmeņi. Šādai sienai būs jānodrošina skatītāji no vēja, savukārt atlikušie mūri no nelabvēlīgu laikapstākļu ietekmes.

"Tā kā puzli apmēram stellēt. Katrs gabals ir jāmeklē.

Kurš varētu iet, meklējam, kurš neiet - noliekam malā. Es biju Vācijā šādi stellējis, bet tur katrs akmens bija sava izmēra, viegli likt," stāstīja celtnieks Kristaps Laivenieks.

Kā paredz arhitekta Uģa Šēnberga projekts, tad līdzās gabionu sienai no Ālandes upes puses tiek veidota jauna ieeja pilsdrupās. Tās būs ozolkoka kāpņu kaskādes ar plašu terasi krasta nogāzē, kas ļaus baudīt gleznaino panorāmu.

"Jaunā galvenā ieeja būs no pils rietumu puses.

Tas ir tieši tajā vietā, kur pilij kādreiz bijis tornis,"

skaidroja projekta vadītājs, Grobiņas novada Attīstības nodaļas vadītājs Gints Ločmelis.

Tuvākajās nedēļās tikšot uzstādītas sānu un jumta metāla konstrukcijas. Jaunā brīvdabas estrāde būs mūsdienām atbilstoša ar publisko un aizskatuves daļu, nodrošinot pienācīgu vietu māksliniekiem. Taču virs skatuves būs brīvi pieejama vieta jebkuram interesentam.

"Virs skatuves augšā būs skatu platforma, kur apmeklētāji varēs uzkāpt pils mūru augšā un apskatīt pilsdrupas no cita skatu punkta," uzsvēra Ločmelis.

Līdztekus pilsdrupu pārvērtībām turpat gar Ālandes upi vairāk nekā trīs kilometru garumā tiek veidota pastaigu taka. Tā vīsies no pilsdrupām līdz Priedulājiem, savienojot gandrīz visus Grobiņas arheoloģiskā ansambļa pieminekļus un veidojot vienotu Ālandes upes atpūtas kompleksu.

Vērienīgos būvdarbus Grobiņā plānots pabeigt līdz šī gada nogalei. Kopējās izmaksas nepilns miljons eiro, kas daļēji tiek finansētas no Eiropas Savienības fondiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pilsētvide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti