4. studija

Daļa rīdzinieku dzīvo siltumā jau kopš septembra, citi salst vēl oktobra beigās...

4. studija

Pārliecinieties, vai jūsu stilīgās sejas maskas veic savas funkcijas!

Kāpēc stāvvietu pie skolas brīvdienās un naktīs nedrīkst izmantot apkaimes iedzīvotāji?

Grīziņkalnā stāvvietā pie skolas liedz blakus māju iedzīvotājiem naktīs novietot auto

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Cik sarežģīti ir sadalīt pašvaldībai piederošu zemes teritoriju, kur var novietot aptuveni 10 automašīnas, tā, lai būtu ērti gan blakus esošās skolas vecākiem, vedot bērnus uz skolu, gan tuvējo māju iedzīvotājiem, lai būtu kur novietot savas automašīnas naktī? Ar šādu problēmu saskārušies vietējie iedzīvotāji Rīgā, Grīziņkalna apkaimē.

Nesen pie Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolas uzstādīta jauna ceļazīme, kas ļauj automašīnu var novietot uz laiku līdz 30 minūtēm. Rezultātā blakus māju iedzīvotājiem vairs nav iespējas novietot savas automašīnas ne brīvdienās, ne arī naktīs, kad skolā nekas nenotiek.

Šāds lēmums pieņemts vecāku ērtību labad. “Pie manis bieži vērsās vecāki ar lūgumu organizēt īslaicīgu stāvvietu Lauku ielā. Mums bija skolas padomes sēde, un mēs nolēmām vērsties pie Rīgas domes, lai šeit būtu stāvvieta. Šī teritorija pieder skolai, skola ir atbildīga par kārtību. Un mūsu sētniece dažkārt žēlojās man par to, ka nevar sakopt šeit teritoriju tāpēc, ka vietējie iedzīvotāji atstāj šeit automašīnas,” pastāstīja J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolas direktore Vera Pridača.

Skolēnu vecāki gan iepriekš norādīja, ka ir iespējami dažādi risinājumi, bet Rīgas dome kopā ar Satiksmes departamentu saskaņoja tieši šo variantu, pastāstīja Jeļena Samoilova, kura pārstāv skolas vecāku padomi.

Skolas direktore uzsvēra, ka skolā līdz plkst.22 vakarā notiek interešu izglītības pulciņi. Viņa uzskata, ka šāda kārtība tomēr ir vislabākā un laukumam jāpaliek tikai skolas vajadzībām.

Uz to gan neuzstāj vecāku padomes pārstāve, vien piebilstot, ka vietējiem iedzīvotajiem pašiem vajadzētu segt izdevumus saistībā ar izmaiņām un tas jāsaskaņo ar domi.

Ceļa zīmes uzstādīšanu zemes īpašnieks, kas ir pašvaldība, saskaņoja ar uzņēmumu “Latvijas Valsts ceļi” un Rīgas domes Satiksmes departamentu. Tomēr Grīziņkalna iedzīvotāji vaicā – ja jau tā ir pašvaldības zeme, turklāt ārpus nožogotās teritorijas, vai tā nebūtu jāizmanto pēc iespējas ērtāk visiem iedzīvotājiem.

“Skatoties kopumā šo problēmu, es varu pateikt tā – skolai ir absolūti jānodrošina satiksme tādā veidā, lai vecāki varētu atvest savu bērnu, īslaicīgi novietot mašīnu, aizvest līdz skolas durvīm un labāk izlaist drošā vietā un aizbraukt,” norādīja Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs.

Netop gan skaidrs, kāpēc jāliedz iespēja tuvējo māju iedzīvotājiem novietot savas automašīnas stāvvietā nakts laikā, kad uz skolu un no skolas nevienu bērnu vecāki neved. Kāpēc ir jābūt zīmei, ka auto drīkst novietot uz laiku līdz 30 minūtēm cauru diennakti un arī brīvdienās, kad mācības nenotiek?

“Protams, daudzi apkārtējie iedzīvotāji varētu padomāt, kāpēc mums neturēt mašīnas brīvās vietās pie skolas, jo mēs no rīta, pirms skolas, atbrīvosim vietu. Bet prakse liecina par to, ka dažreiz cilvēki nevar garantēti paņemt savu mašīnu, tā tur arī paliek un bloķē satiksmi, kas ir ļoti intensīva,” skaidroja Reinbahs.

Tomēr vai tā nav birokrātijas paraugstunda – tā vietā, lai, izvietojot cita veida aizliedzošo zīmi, ļautu arī blakus esošo māju iedzīvotājiem nakts laikā un nedēļas nogalēs novietot savas automašīnas, spītīgi pieprasīt, lai šī stāvvieta ir tukša kā naktīs, tā brīvdienās?

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti