Sadaļas Sadaļas

Daugavpilī būs trīs specializēti soliņi māmiņām; viena aptuvenā cena – 3000 eiro

Jau drīzumā pilsētas parkos tiks uzstādīti soliņi, kas paredzēti māmiņām ar mazuļiem. Tās būs vietas, kur atpūsties, pabarot un apkopt mazuli. Šādi soliņi ir daudzās pasaules valstīs,  Daugavpilij tā būs jauna pieredze. Šobrīd jau ir noticis pirmo triju šādu soliņu iepirkums, kas pašvaldībai izmaksās ap 9000 eiro. Cik gatavas Daugavpils māmiņas izmantot šādus soliņus, un kā kopumā pilsētnieki uztver šo ieceri?

Daugavpils būs trīs specializēti soliņi māmiņām; viens izmaksās 3000 eiro Silvija Smagare

"Soliņi būs izveidoti tā, ka tajos būs vieta mazuļa pārtīšanai, un atsevišķi būs sadaļa bērna barošanai. Būs trīs sieniņas, lai maksimāli ērti varētu veikt visas nepieciešamās lietas, kas nepieciešamas māmiņai, apkopjot bērniņu," tos vizuāli apraksta Santa Pupiņa, Daugavpils Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta vadītāja. Specializētie soliņi māmiņām ar mazuļiem būs jaunākais soliņu papildinājums pilsētā, kurā ir pat mākslinieku veidota soliņu aleja.

"Mums jau pirms kāda laika pilsētā tika izveidota šāda soliņu aleja, un tā ir pieprasīta iedzīvotāju vidū. Tāpēc nākotnē ir plāni attīstīt šīs mazās arhitektūras formas," klāstīja Pupiņa.

Trīs soliņi māmiņām,pašvaldībai izmaksās ap 9000 eiro.

"Jau ir noticis iepirkums un zināms uzvarētājs Iepirkumā uzvarēja vietējā firma – SIA “VAVEĻ”. Soliņus piegādās no ārzemēm, un viena soliņa aptuvenā cena ir 3000 eiro," atzina Daugavpils Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta vadītāja.

"Domāju, ka nevajag šādus soliņus pilsētā," izskan kāda daugavpilieša pretarguments. "Priekš kam tādi soliņi, vai tad māmiņas iet uz tik ilgu laiku ārā, lai būtu nepieciešamība pēc šādiem soliņiem? Ja jau piešķir šādus līdzekļus, tad mums ir citas būtiskākas lietas, piemēram tualešu trūkums pilsētā. Aizejot uz parku, nav nekur normālu tualešu."

Olga ir jauna četru bērnu māmiņa, un viņa ir priecīga vismaz par šādu iespēju, kur pabarot bērnu.

"Daugavpilī, cik es zinu, ir tikai viena šāda aprīkota vieta – istabiņa bērna barošanai – bērnu poliklīnikā. Vēl reti – degvielas uzpildes stacijās, ja ir labi aprīkotas tualetes, ar galdiņu bērna pārtīšanai. Bet principā citu vietu visā lielajā pilsētā bērnu barošanai nav. (..) Man vecākajam bērnam ir 8 gadi, jaunākajai – 3 mēneši.

Šī ideja par soliņiem mammām ir apsveicama un laba. Ne visas mammas ir tik drosmīgas, kā es, kurai nav problēmas pabarot bērnu jebkurā vietā. Man vienmēr līdzi sedziņa vai lakatiņš, ar ko piesegties," stāstīja Olga.

Pašvaldībā stāstīja, ka soliņus izvietos vietās, kur visbiežāk uzturas māmiņas ar maziem bērniem, protams. "Šie soliņi tiks uzstādīti trīs dažādās vietās pilsētā – Slavas skvērā, pilsētas centrālajā parkā un promenādē pie Stropu ezera.  Pilsētai tā ir jauna ideja," teica Pupiņa.

Jaunā māmiņa Olga arī apliecina, ka pati būs tā, kas izmantos šādus soliņus.

Kurš tad šajā Covid-19 laikā ar mazu bērnu tagad sēdēs uz šiem soliņiem, un kas tos dezinficēs,  – tāda savukārt skeptiski noskaņoto pilsētnieku attieksme. Māmiņai Olgai uz to ir savs pretarguments: "Man liekas, katrai māmiņai somā ir mitrās salvetes un mūsdienu apstākļos arī kāds dezinficēšanas līdzeklis. Nebūs problēmu notīrīt un uzlikt vienreizējo autiņu, tur problēmu nebūs. Es par to nepārdzīvotu, galvenais, lai šādi soliņi pilsētā būtu."

Pirmie trīs soliņi māmiņām ar mazuļiem Daugavpilī parādīsies pilsētā, tiklīdz ļaus dabas apstākļi. Kāds pieprasījums pēc tiem būs, rādīs laiks, un, ja tāds būs, tad, iespējams, tie nebūs vienīgie šādi specializētie soliņi māmiņām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pilsētvide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt