Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

100 gadu kopš Pagaidu valdības izkāpšanas krastā

K. Barona ielā puķu podi aizvesti

Daļu no Barona ielas aizvāktajiem puķupodiem varētu vest atpakaļ

Puķu podi Krišjāņa Barona ielā pazuda laikā, kad daļa rīdzinieku vēl nebija modušies. Lai protestētu pret zaļās pilsētvides iznīcināšanu, trešdien, 26. jūnijā, zibakcijā pie Leļļu teātra pulcējās pilsētvides aktīvisti, kā arī daļa no Rīgas domes opozīcijas deputātiem. Par vidi atbildīgais Rīgas domes departaments nule pieņēmis lēmumu, ka daļu puķu podu tomēr būs iespējams atgūt.

Jau agrā rītausmā aizvesta lielākā daļa Barona ielas puķu podu. No 92 palikuši ir mazāk par desmit. Visticamāk, tieši dalība vakardienas "Panorāmā" ir paglābusi trīs puķupodus pretī "Ullas" kafejnīcai.

"Man piezvanīja no "Rīgas mežiem", jautājot vai mēs tiešām vēlamies rūpēties par mūsu podiem. Es teicu, protams, un es uzrakstīšu iesniegumu, kam vajag. Pateica, kam rakstīt, es uzrakstīju un pagaidām podi stāv," stāstīja kafejnīcas īpašniece Ulla Milbreta.

Ulla līdz ar aptuveni 30 aktīvistiem trešdien ieradās piedalīties protesta akcijā, lai iebilstu pret zaļumu aizvešanu no Barona ielas. Zibakcijā pulcējušies ap 30 protestētāju. Daļa pārstāvēja Rīgas domes opozīciju, daļa bija pilsētvides aktīvisti, rīdzinieki.

"Mans sašutums ir par to, ka tik vienkārša lieta ir pataisīta par problēmu," atzina rīdziniece Dita Jurcāne.

Arhitekts, apvienības "Pilsēta cilvēkiem" pārstāvis Oto Ozols atzīmēja: "Mani pārsteidz, ka mēs esam 2019. gadā un rīdziniekiem par tik absolūti pašsaprotamu lietu kā zaļumiem ir jāprotestē, jātaisa zibakcijas, jāpierāda."

Bijusī Rīgas domes deputāte Inese Andersone ("Jaunā Vienotība") izteicās: "Gļēvulība, ka tie tika aizvesti tik agri no Rīga. Visticamāk, Rīgas domē kāds pateica, ka mēs sāksim te pulcēties."

Savukārt Rīgas domes deputāts Andris Bačkus ("Latvijas attīstībai") norādīja: "Sakarā ar to, ka šie podi tiek aizvesti projām uz glabāšanu, tie ir papildu izdevumi – 3500 eiro. Un, manuprāt, tas ir nesaimnieciski, jo, manuprāt, varēja atrast papildu līdzekļus [..], lai tie podi saglabātos Barona ielā.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta vadītājs, sazvanīts komandējumā Austrijā, vairākkārt norādīja, ka sarunai nav laika, vienlaikus piebilstot, ka puķupodus varot atgūt.

"Ja pieteiksies vēl 2-3 iestādes, kuras gribētu kopt, lai paliek pie viņu durvīm, mēs neesam pret, tikai par," sacīja departamenta vadītājs Anatolijs Aļeksejenko.

Departamentā norādīja, ka Mājokļu un vides departamentā var pieteikties māju pārvaldnieki, apsaimniekotāji vai nomnieki. Ir jāuzraksta iesniegums departamentam, tas tiks izskatīts un tad tuvākajā laikā podi tikšot atvesti atpakaļ. 

KONTEKSTS:

Trešdien no rīta Krišjāņa Barona ielā bija plānots sākt novākt puķupodus. Šādu uzdevumu SIA “Rīgas meži” saņēma no Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta. Iepriekš plānots, ka visi 92 Barona ielas puķupodi nonāks noliktavā, bet par izdzīvojušo augu likteni pašvaldība vēl lemtu.

Puķupodi  Krišjāņa Barona ielā izvietoti pēc tās rekonstrukcijas. Taču vēlāk no Rīgas budžeta izsvītroja Barona ielas stādījumu kopšanai vajadzīgo naudu. Jaunos krūmus pārauga nezāles, bet konteineros stādītās tūjas kalta un gāzās ārā ar visām saknēm. Apstādījumu plānotāji to sauca par huligānismu un simptomātisku piemēru īstermiņa domāšanai Rīgas vietvarā.

3 komentāri
Anonīms lietotājs 22614
Eu, tie nu gan ir baigie podi))
Anonīms lietotājs 22483
Hipsterbodes īpašniece varēja ņemt un pie savas bodes iestādīt savus privātus podus, kā to arī Rietumos dara. Lielākā daļa augu podos ir nevis municipālie stādījumi, bet ielas malā esošo veikalu, krogu, kafejnīcu podi un augi (kā Vecrīgā, tur tak arī petūnijas uz terasēm pērk un stāda krogi paši).
Anonīms lietotājs 22483
Vai tās pussprāgušās tūjas vienā Rīgas ielā ir kaut kāds jaunais nacionālais dārgums, ka tām tiek veltīts tik daudz vietas sabiedriskajos medijos? Atklāšanu noslēpumu: tādiem augiem podos ir milzīga oglekļa pēda un nospiedums uz dabu (viņi ir audzēti stādaudzētavās, kur neskopojas ar pesticīdiem, herbicīdiem un mēslojumu, tad viņi tiek vesti, stādīti substrātā, kas iegūts, iznīcinot dabiskus purvus), tad laistīti ar dzeramo ūdeni. Atklāšu vēl vienu noslēpumu: tajās Rietumu pilsētās, kur ir šādi stādījumi, tie izskatās labi un kopti ne jau tāpēc, ka viņus kāds baigi laista, bet tāpēc, ka regulāri pa naktīm dārznieki izrauj augus, kas sāk vīt un vietā stāda citus. Tas ir dārgi. Tas ir videi ļoooooti nedraudzīgi, tāpēc vai nu pilsētas no tādiem stādījumiem atsakās, vai arī tie kalpo kā estētisks piesegs drošības elementiem, piemēram, Briselē skaitie, lielie puķu podi ar ziedošiem augiem patiesībā ir ar tanku neizkustināmi betona bloki, kuriem pa virsu uzbērta zeme un iestādīti šie te augi
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pilsētvide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti