Panorāma

Lietuvas vēstījums Baltkrievijai: politieslodzītie jāatbrīvo

Panorāma

Saasinās situācija Kosovā

Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī Sveču mežs

Botāniskajā dārzā Salaspilī uzburts mirdzošs Sveču mežs

Tūkstošiem mazu liesmiņu, spītējot ziemas vējam, pirmdienas vakarā deg Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī. Tur Ziemassvētkos uzburts Sveču mežs, kas ļauj dārza lielos plašumus ziemas laikā izstaigāt 5000 sveču gaismā.

Ir vienkārši jāseko gaismai, kaut sals kniebj degunā un vējš brīžiem sveces cenšas nopūst. Botāniskais dārzs šonakt kļūst par mistisku vietu, kurā spēlējas gaisma un ēnas. Un ir tik daudz, ko redzēt.

Latvijas Televīzijas (LTV) aptaujātie apmeklētāji atzina – ir skaisti, turklāt patīk arī bērniem.

Sveču meža idejas autore un rīkotāja Zane Rašmane sacīja: "Ziemassvētki jau ir tāda gadskārtu laiks, kad gaisma svin uzvaru pār tumsu. Sveču mežu sākām pirms astoņiem gadiem, kad aicinājām doties ārā un doties dabā. Tagad jau ir dažādas noskaņu takas."

Gaismas un noskaņas pārņemti, apmeklētāji pat pieklusina balsis un vienkārši bauda gaismu gan laukā, gan lielajā oranžērijā, novēroja LTV.

Savulaik Sveču mežs rīkots gan Skaņākalna dabas parkā, gan Sietiņiezī, bet nu tūkstošiem sveču mirdz Salaspilī. Pēc tam šīs sveces tiks pārkausētas ierakumu svecēs un turpinās sildīt karavīrus, kuri cīnās par Ukrainas brīvību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti