Alūksnē sāk nojaukt neuzceltā kultūras nama drupas

Alūksnes pilsētas centrā ap 60. gadu beigām sāka celt kultūras namu. Tolaik ar šo ieceri necik tālu netika un namu neuzcēla. Ilgus gadus šajā vietā bija palikušas vien drupas – degradēta teritorija pilsētas centrā. Šī gada sākumā pašvaldībā pieņemts lēmums drupas nojaukt, un darbi jau ir uzsākti, stāstīja Līga Vīksna, vietējā laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” galvenā redaktore.

"Var teikt, tas ir vēsturisks notikums un vēsturisks lēmums," uzsvēra Līga Vīksna, skaidrojot, ka par drupu nojaukšanu pašvaldībā diskutēts jau vairākus gadus.

Lujāna drupu nojaukšana Alūksnē
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Šobrīd tur ir tikai mūri, kas ir aizauguši kokiem un krūmiem. Tur nereti uzturas arī alkohola cienītāji un jaunieši diennakts tumšajās stundās," pauda Vīksna.

Iecere teritoriju attīstīt bijusi jau pirms desmit gadiem. Tolaik degradēto teritoriju Alūksnes pilsētas dome iznomāja uzņēmumam SIA "Kolonna Invest", jo tam bija interese attīstīt viesnīcas būvniecību, bet tas neīstenojās. Pēc tam pašvaldība drupas atpirka un virzīja ieceri veselības centra būvniecībai, bet arī šī ideja neīstenojās, stāstīja Vīksna.

Šī gada sākumā pašvaldība pieņēma lēmumu drupas nojaukt. "Drupu nojaukšanai tika atvēlēti 88 tūkstoši. Uz iepirkumu bija ļoti liela interese – 11 pretendenti. Darbus veiks uzņēmums no Priekuļu novada," norādīja Vīksna.

Šobrīd teritorijā krūmi, koki esot izzāģēti, un drīzumā sākšoties drupināšanas darbi.

"Jāteic, ka jau tagad, izzāģējot kokus, ir redzama ļoti skaista ainava uz ezeru, kas atrodas blakus. Atsedzas sena ozolu aleja. Sakopjot šo teritoriju, domāju, ka ainaviski būs ļoti skaisti," pauda Vīksna.

Pašvaldībai esot arī ieceres, kā attīstīt šo teritoriju – jau izstrādātas projekta skices. Parka teritorijā plānots izveidot ampīra stila vārtus, identiskus tiem, kādi vēsturiski šajā vietā atradušies barona laikos. Tie kalpos kā ieeja parkā uz Alūksnes muižas parka franču dārzu, ko arīdzan iecerēts izveidot.

Līdzās parkam iecerēts būvēt Alūksnes Izziņas centra ēku. "To projektēs kā nelielu būvi, kurā tirgos suvenīrus, būs pieejamas sabiedriskas labierīcības, digitāls ekrāns informācijas iegūšanai par Alūksnes pilsētu," skaidroja Vīksna.

Pašvaldības iecere ir trīs mēnešu laikā drupas nojaukt un teritoriju nolīdzināt. Pārējās ieceres gan pagaidām ir uz papīra, jo to realizēšanai nav finansējuma. Pašvaldība cer darbus sadalīt vairākās kārtās, jo izmaksas sniedzas pāri miljonam eiro. Kā pirmā iecere tikšot virzīta Izziņas centra ēkas būvniecība, pastāstīja Vīksna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt