Sadaļas Sadaļas

Aicina piedalīties orientēšanās spēlē par koka vēsturi Rīgā

8. un 12. jūnijā Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) aicina interesentus piedalīties jaunā orientēšanās spēlē “Kokam pa pēdām”, kas veltīta koka vēsturei Rīgā, informēja LNVM pārstāve Astrīda Burbicka.  Spēles gaitā jāizstaigā konkrēts maršruts pa pilsētas centru un jāatrod objekti, par kuriem sagatavoti āķīgi jautājumi.

Spēle domāta gan individuāliem dalībniekiem, gan komandām – ģimenēm, draugiem, darbabiedriem, tās laikā atbildīgi jāievēro epidemioloģiskie noteikumi.

Otrdien, 8. jūnijā, spēle “Kokam pa pēdām” notiks no pulksten 14.00 līdz 20.00, bet sestdien, 12. jūnijā, no pulksten 10.00 līdz 17.00. Maršruts jāiziet divās stundās, cenšoties sakrāt iespējami daudz punktu; spēles sākums un nobeigums – LNVM, Brīvības bulvārī 32. Muzejs spēlei lūdz iepriekš reģistrēties šajā saitē vai rakstot uz [email protected]

Elizabetes iela Rīgā. 1950. gadi.

Jaunā spēle ir priekšvēstnesis izstādei “Airis, Mozus un radio. Koks Latvijas vēsturē”, kas Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā gaidāma šā gada rudenī. Izstādes un aktivitāšu mērķis ir aktualizēt jautājumu par cilvēka un koka attiecību dinamiku pagātnē, šodienā un nākotnē, sekmēt pārdomas par augoša koka un “zaļo salu” nozīmi pilsētvidē, uzsvērt koka kā materiāla nozīmi dažādu laiku arhitektūrā, pilsētbūvniecībā, sakrālajā telpā, Latvijas ekonomikā un tirdzniecībā.

Izstāde “Airis, Mozus un radio. Koks Latvijas vēsturē” no 2021. gada septembra būs skatāma LNVM izstāžu zālē Brīvības bulvārī 32. Tā iecerēta kā konceptuāla un scenogrāfiski vērienīga izstāde, kurā mūsdienīgi interpretētas muzeja unikālās kolekcijas: no Sārnates akmens laikmeta apmetnes izrakumos arheoloģiski atrastiem vairāk nekā 5000 gadus seniem koka priekšmetiem līdz liecībām par līdzsvara meklējumiem cilvēka un koka attiecībās mūsdienās. Jautājums par līdzsvaru starp meža izmantošanu un saudzēšanu pastāvējis teju visos laikos pastāvējis, taču gadsimtu ritumā sabiedrības izpratne un prakse bijusi mainīga. Papildus izstādes laikā iecerētas arī ārpusmuzeja aktivitātes, plānotas lekcijas, diskusijas, tematiskie pasākumi un muzejpedagoģiskā programma.

Jaunas zināšanas un pat atklājumi par koku lomu un nozīmi Rīgas pilsētvidē garantētas ikvienam spēles “Kokam pa pēdām” dalībniekam, savukārt uzvarētājiem tiks arī muzeja sarūpētas balvas un bezmaksas ieejas biļete uz izstādi rudenī.

Par tālākajiem izstādes un aktivitāšu programmas “Airis, Mozus un radio. Koks Latvijas vēsturē” pasākumiem LNVM informēs sociālajos tīklos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pilsētvide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt