Aicina balsot par iedvesmojošiem pilsētvides procesiem balvai «Rīgas metrs»

Sācies publikas balsojums par radošo pilsētvides, pilsētpētniecības un tūrisma procesa balvu „Rīgas metrs”, ko otro gadu rīko pilsētvides stāstu risinājumu kompānija „Mantra”.

Žūrija, kurā darbojas arhitektūras, tūrisma, mākslas, pilsētvides un laikmetīgā teātra nozaru pārstāvji, no 22 nominantiem izvēlēsies septiņus laureātus, kā arī pasniegs trīs specbalvas. Bet publikas balvu noteiks interneta balsojumā, kas atrodams „Rīgas metra” lapā sociālajā tīklā „Facebook” un turpināsies līdz 12.februārim.

Balvas idejas autors Mārtiņš Eņģelis skaidrs „Rīgas metrs”, balvas mērķis ir izcelt dažādus pilsoniski un sociāli nozīmīgus procesus, tāpēc balvai nominētas gan sabiedriskas iniciatīvas, gan konferences, festivāli un cilvēki.

Mārtiņš Eņģelis: Par “Rīgas metra” balsojumuMāra Rozenberga
  „Nav īsti noteikts, ka šiem procesiem ir jābūt tiešā veidā ārkārtīgi tuviem Rīgai, tie var būt arī pastarpināti nozīmīgi. Piemēram, konference „We Are Museums” notika pie mums, Latvijā, un tika sarīkota augstā līmenī, par ko muzeju profesionāļi bija sajūsmināti,” stacija Eņģelis.   

  “Tas viņiem radīja jaunu augsni strādāt atbildīgāk. Mūsuprāt tas arī bija motivējošs process. Tāpat arī Kara muzeja jaunā [Pirmā pasaules kara] ekspozīcija, mūsuprāt, radīja jaunu vidi šīs pašas vecās informācijas uztveršanai. Tas, kā tu tiec nominēts „Rīgas metram”, ne vienmēr ir saistīts ar klaju pilsētas aktīvismu. Tas var būt saistīts arī ar kaut ko nemateriālu, estētisko baudījumu, kas devis ieguldījumu un iespēju cilvēkiem vēlreiz pārvērtēt vai iegūt zināšanas vai iedvesmu,” sacīja Eņģelis.

  Nobalsot iespējams šeit.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pilsētvide
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti