4. studija

Kas jāņem vērā, ja privātpersona vēlas iegādāties veselības apdrošināšanas polisi?

4. studija

(Zīmju valodā). 4. studija

Kāpēc daudzdzīvokļu mājās par neatrisināmu problēmu kļuvuši pagraba logi?

Nama iedzīvotāji Juglā neizpratnē – apsaimniekotājs pagraba logus «iestiklojis» ar dēļiem

Kāda Juglas nama iedzīvotāji Rīgā ir neapmierināti ar apsaimniekotāja veiktajiem darbiem mājas pagrabā. Stiklu vietā pagraba logi aizvērti ar dēļiem, mēbeļu un sadzīves tehnikas fragmentiem, kā arī iesaiņojuma materiāliem. Ēkas apsaimniekotājs, SIA "Rīgas namu pārvaldnieks", norādīja, ka logu iestiklošana nav veikta, jo ēkā veicami citi prioritāri darbi, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Kā norādīja ēkas iedzīvotājs Imants, nedienas ar ēkas Silciema ielā 15 pagraba logiem sākušās 2016. gadā, kad apsaimniekotājs nolēmis logus aizmūrēt. "Es pasūdzējos būvvaldei, būvvalde atbrauca, būvinspektors sastādīja aktu un uzrakstīja, ka tas mūris ir jānojauc, jānomaina logs un jāiestiklo," pastāstīja Imants.

Mūri apsaimniekotājs nojaucis, bet logu vietā parādījušās interesantas konstrukcijas. Šajā namā ir 14 pagraba logi, bet divus vienādus atrast nav iespējams.

Iedzīvotāji pauda neizpratni, kāpēc netiek izstrādāti iespējamie pagraba logu dizaini, pēc kuriem vadoties tad arī logi tiktu uzstādīti. Vietējais iedzīvotājs Voldemārs pauda viedokli, ka tas dizaineriem prasītu dažas stundas. "Tas ir, pirmkārt, lētāk un ātrāk realizējams. Smukāk izskatīsies, un nebūs problēmu," sacīja Voldemārs.

Tikmēr ēkas apsaimniekotājs, SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP), paskaidroja, ka konkrētās ēkas uzkrājums pagraba logu nomaiņai ir pietiekoši liels, tomēr šie esot 3. grupas darbi, kas nav prioritāri. 

RNP vēstulē norādīja: "Silciema ielas 15, k-5 ēkai 2020. gadā projektēti pagraba logi un iekļauta to nomaiņa remontdarbu plānā. Uzkrājums ir pietiekams, taču šie ir 3. grupas darbi – komforta līmeņa paaugstināšanai, līdz ar to, ņemot vērā, ka dzīvokļu īpašnieki nav iesnieguši kopības lēmumu par to prioritāru nomaiņu, darbi nav veikti, jo ēkai ir nepieciešami būtiski svarīgi iekšējo komunikāciju remontdarbi, kā karstā, aukstā un kanalizācijas stāvvadu nomaiņa. Esošā aizdare ir pagaidu versija, lai pagrabā pie guļvadiem ziemā nepiekļūtu aukstums un neaizsaltu ūdens padeves sistēmas."

Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes loceklis Ervīns Straupe komentēja, ka pagraba logiem vajadzētu būt vienādiem un funkcionāliem, tomēr ir saprotams, ka ēkas ilgā ekspluatācijas termiņa laikā oriģināli ieliktie logi sabojājas vai noveco. "Šādi to dara tikai pagaidu risinājumā, bet diemžēl, kā rāda prakse, nekas nav ilgāk kā "pagaidām"," sacīja Straupe.

Viņš norādīja, ka lielākoties apsaimniekotāji šādi rīkojas gadījumos, kad mājai trūkst uzkrājumu vai arī ir ātri jāveic daudz primārāki pārvaldīšanas darbi vai remontdarbi. 

Straupe ieteica iedzīvotājiem vērsties pie ēkas pārvaldnieka ar iesniegumu, kurā izteikta vēlme uzstādīt vienādus pagraba logus, par ko iedzīvotājiem gan būs jāmaksā pašiem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti